M.Jacovskio parodą aplankė būrys žinomų žmonių – O.Koršunovas, A.Cholina, M.Jampolskis su šeima

Marijaus Jacovskio parodos atidarymo svečiai / Deimantės Šuliauskaitės nuotr.
Marijaus Jacovskio parodos atidarymo svečiai / Deimantės Šuliauskaitės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-02 16:47
AA

Vilniaus galerijoje TSEKH įvyko Marijaus Jacovskio parodos „Autoportretai“ atidarymo vakaras. Jame dalyvavo gausus būrys autoriaus bičiulių, kolegų ir meno mylėtojų.

Tai pirmoji M.Jacovskio personalinė tapybos paroda. Autoportretų kolekcijos kūrimas yra labai asmeniškas ir introspektyvus meninis darbas, kuriame autorius žiūrovus kviečia į savo vidinį pasaulį, nurodo žvilgsnį į savo emocijas ir savęs suvokimą.

Beata Molytė ir Olga Filatova-Kontrimienė / Deimantės Šuliauskaitės nuotr.

Per šią autoportretų kolekciją autorius nagrinėja tokias temas kaip tapatybė, savęs atradimas ir laiko tėkmė sieloje. Kiekvienas paveikslas atskleidžia skirtingus savojo „aš“ aspektus – nuo pažeidžiamumo akimirkų iki stiprybės ir atsparumo išraiškų. Autoportretų kūrimo procesas autoriui buvo ne tik savęs pažinimo, bet ir katarsio forma. Gilindamasis į savo autoportretus drobėje, M.Jacovskis susidūrė su pačiu savimi, savo siekiais, išgyvenimais bei nuotaikomis.

Fotogalerija:

Marijaus Jacovskio tapybos parodos „Autoportretai“ atidarymas (32 nuotr.)
+26

Kiekvienas autoportretas yra vizualus menininko savęs suvokimo tam tikru momentu vaizdinys. Naudodamas spalvas, kompoziciją ir išraišką, parodos autorius perteikia ne savo fizinę išvaizdą, bet emocijas. Šis neapdorotas pažeidžiamumas sukuria gilų ryšį tarp menininko ir žiūrovo.

Autoportretas, kaip meno forma, suteikia unikalią galimybę pažvelgti į menininko vidų, emocijas ir asmeninę tapatybę. Kitaip nei kitų žmonių portretai, autoportretai leido nukreipti introspektyvų žvilgsnį į save, tyrinėti savo mintis, jausmus ir patirtį.

Žiūrovai, susidūrę su šia autoportretų paroda, gali pasijusti tarsi būtų įtraukti į savęs pažinimo kelionę, apmąstant savo patirtis ir emocijas. Jie gali įsijausti į menininko kovas, išgyvenimus bei matymus, užmegzdami empatijos ir supratimo jausmą, patys tai išgyvendami.

Marijaus Jacovskio tapybos paroda / Deimantės Šuliauskaitės nuotr.

Tyrinėdamas subtilius išraiškos ir kompozicijos niuansus, autorius kviečia susimąstyti apie sudėtingą žmogaus patirtį ir galbūt net atrasti savo pačių kelionės atgarsius drobėje.

Galiausiai, susidūrimas su Marijaus autoportretais žiūrovui gali tapti labai asmeniška ir savita patirtimi, kviečiančia apmąstyti sudėtingus savasties ir žmogaus egzistencijos aspektus.

Marijaus Jacovskio tapybos paroda / Deimantės Šuliauskaitės nuotr.

Lietuvių scenografas Marijus Jacovskis gimė 1972 m. Vilniuje, 1996 m. baigė Vilniaus dailės akademiją. Nuo 1991m. dirba įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose. Už savo darbus teatre 2009 m. ir 2014 m. gavo Auksinių scenos kryžių apdovanojimus.

Parodą, kurią kuruoja Karolis Gužas, TSEKH galerijoje Vilniuje galima aplankyti iki birželio 1 d.