A.Franklin sūnūs nesutaria dėl turto ir testamentų „tikrumo“: vienas rastas po sofa, kitas – spintelėje

Aretha Franklin / Vida Press nuotr.
Aretha Franklin / Vida Press nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-07-12 08:17
AA

Aštuoniolika kartų „Grammy“ apdovanojimą pelniusi soulo karalienė, dainininkė Aretha Franklin mirė prieš penkerius metus, tačiau jos atminimą vis dar temdo šeimos dramos. Jos sūnūs tikina atlikėjos namuose radę net kelis, skirtingais metais ranka parašytus testamentus ir lyg šiol negali sutarti, kuris yra galiojantis.

Kai 2018- rugpjūtį Aretha Franklin mirė nuo kasos vėžio, buvo manoma, kad ji nepaliko testamento dėl milijonų vertės turto.Tačiau po kelių mėnesių jos namuose Detroito priemiestyje, Mičigano valstijoje, spintelėje ir po sofa buvo rasti ranka rašyti testamentai.

Dabar prisiekusieji nustatys, kuris iš dviejų dokumentų turėtų būti pripažintas galiojančiu atlikėjos testamentu.

Teismo procesas prasidėjo pirmadienį ir turėtų trukti mažiau nei savaitę. Ouklando apygardos testamentų teisme šešių asmenų prisiekusiųjų žiuri išklausys liudytojus, įskaitant A.Franklin vaikus, jos dukterėčią Sabriną Owens ir rašysenos ekspertą.

Aretha Franklin / „Scanpix“ nuotr.

Aštuoniolika kartų „Grammy“ apdovanojimą pelniusi A.Franklin įrašė dešimtis populiariausių dainų ir buvo pirmoji moteris, įtraukta į Rokenrolo šlovės muziejų.

Tačiau dainininkė, išgarsėjusi tokiais hitais kaip „Think“, „I Say a Little Prayer“ ir „Respect“, buvo labai uždaro būdo, kalbėdama apie savo finansus, ir, kaip teigiama, nepaisydama prastos sveikatos, daugelį metų vengė sudaryti oficialų testamentą.

Jei testamento nebūtų, jos turtas, įskaitant namus, automobilius, kailinius ir papuošalus, turėtų būti lygiomis dalimis padalytas keturiems sūnums.

Tačiau praėjus devyniems mėnesiams po jos mirties jos namuose buvo rasti testamentai. Vienas iš sūnų tvirtina, kad 2010 m. birželio mėnesį datuoti dokumentai, rasti užrakintoje spintoje, yra tikrasis testamentas. Kiti du sūnūs teigia, kad pirmenybė turėtų būti teikiama 2014 m. kovo mėnesį datuotam testamentui, kuris rastas sąsiuvinyje po sofa.

Aretha Franklin gyvenimo akimirkos / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Pirmadienį teisėja Jennifer Callaghan prisiekusiesiems pasakė, kad vienintelis sprendimas, kurį jie turi priimti, yra tas, ar 2014 m. dokumentas gali būti pripažintas galiojančiu testamentu.

Nepaisant jų skirtumų, pagal abu dokumentus sūnūs dalytųsi pajamomis, gautomis iš A.Franklin muzikos ir autorinių teisių.

Kiekviena testamento versija buvo parašyta ranka ir sunkiai iššifruojama, su išbraukytais žodžiais ir pastabomis paraštėse. Dėl tokios būklės daugumoje valstijų jie būtų nepriimtini, tačiau Mičigano įstatymai leidžia naudoti ranka rašytus testamentus, jei jie atitinka kitus kriterijus.

Aretha Franklin gyvenimo akimirkos / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Svarbu pažymėti, kad 2010 m. notaro patvirtintas 11 puslapių dokumentas jau yra galiojantis. Jame rašoma, kad Kecalfas ir Edvardas Franklinai, antrasis ir ketvirtasis dainininkės sūnūs, „lankytų verslo kursus ir gautų pažymėjimą arba diplomą“, jei nori gauti naudos iš turto.

Tuo tarpu Kecalfas ir Edvardas teigia, kad 2014 m. versija yra pagrindinis jų motinos testamentas. Naujesniame dokumente taip pat numatyta, kad A.Franklin suknelės bus parduotos aukcione arba perduotos Smitsono institutui Vašingtone.

Aretha Franklin gyvenimo akimirkos / „Scanpix“/AP nuotr.

Klarensas Franklinas, vyriausiasis vaikas, ginče nedalyvauja. Jis gyvena Mičigano mieste esančioje globos įstaigoje ir yra teisiškai globojamas. Jo globėjo advokatas BBC sakė, kad jie nedalyvaus teismo procese ir „pasiekė susitarimą, pagal kurį Klarensas gaus tam tikrą turto dalį, neatsižvelgiant į testamento ginčijimo rezultatus“.

Šių metų pradžioje teismas išklausė tris balso pašto žinutes, įrašytas likus keliems mėnesiams iki A.Franklin mirties, kuriose ji aptarinėja kitą testamentą, kurį rengė su turto advokatu.

Žinutėse girdima, kaip Franklin iš Detroito ligoninės lovos išreiškia tam tikrus „tvirtus ketinimus“, tačiau advokatas Henry Grixas paliudijo, kad ji „nebuvo apsisprendusi“ dėl savo galutinių norų.

Teisėjas pašalino šį dokumentą iš svarstymo teisme.

Aretha Franklin / Vida Press nuotr.

2018 m., kai A.Franklin mirė, jos turtas buvo įvertintas 80 mln. dolerių, tačiau vėlesni vertinimai ir kelerius metus nesumokėti mokesčiai šį skaičių gerokai sumažino. Pagal teismui pateiktą ir BBC matytą inventorių, mirusios dainininkės turtas įvertintas kiek mažiau nei 6 mln. dolerių.

Soulo karalienės Arethos Franklin gyvenimo akimirkos (57 nuotr.)
+51
Soulo karalienės Arethos Franklin laidotuvės Detroite (39 nuotr.)
+33