Anna Wintour palieka „Vogue“?

Ana Wintour / Vida Press
Ana Wintour / Vida Press
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-13 13:39
AA

Pasak žurnalo „Page Six“, Anna Wintour galimai paliks „Condé Nast“ vadovės pareigas šių metų liepos mėnesį. Nepaisant to, kad žiniasklaidos bendrovė greitai reaguodama informavo, jog tai tik gandai, mados pasaulio atstovai tik ir kalba apie tai, kaip Annos Wintour karaliavimas „Vogue“ artėja į pabaigą ir tam yra rimtų priežasčių.

Kibirkštį įžiebė prieš kelias dienas „Page Six“ pasirodęs straipsnis, kuriame buvo užduotas klausimas „Is Anna out of Vogue? (liet. „Ar Anna palieka „Vogue“?). Remiantis šiuo straipsniu, 68-erių metų moteris, rimtą veidą nuolat dengianti juodais akiniais ir daugiau dėvinti „Chanel“ nei „Prada“, galimai šią vasarą paliks „Vogue“, kuriame karaliavo nuo 1988 m.

Šis laikotarpis sutaps su jos 30 metų dukters Bee Shaffer vestuvėmis, apie kurias taip pat praneša žurnalas. Jos jauniausioji dukra po trijų mėnesių ištekės už Francesco Carrozzini, 35 metų buvusios „Vogue Italia“ redaktorės Franca Sozzani, mirusios 2016 m., sūnaus. Svarbiausias metų rugsėjo numeris būtų paskutinis vadovaujamas vyriausiosios redaktorės Anna Wintour.

Jau turį pamainą

Pasak „Pages six“, Anna jau turį savo pamainą: „Visi patikimi šaltiniai patvirtina, jog kitas „Vogue America“ redaktorius būtų dabartinis „Vogue UK“ redaktorius Edward Enninful.“ Tiesa, kol kas neaišku, kas galėtų pakeisti A. Wintour meno vadovės vietą „Conde Nast“, kurią ji gavo prieš penkerius metus.

Kol sklando naujienos, jog leidybos grupė yra pasinėrusi į gylius pokyčius, Wintour vadovaujama „Conde Nast“ uždarinėja įvairias redakcijas, tokias kaip „Self“, „Details“ ir „Style“. Pasak kai kurių šaltinių, kompanija prarado apie 100 milijonų pelno per metus. Tiesa, skaičiuojama, kad Annos atlyginimas siekia keturis milijonus eurų per metus, o suknelės ir kitos dovanos į šią sumą neįeina.

Britų mados taryboje

Yra manoma, kad sekanti Annos Vintour stotelė galėtų būti už JAV ribų. Teigiama, jog ji galėtų užimti pareigas Britanijos mados taryboje, savo gimtojoje Jungtinėje Karalystėje. Informacija pagrįsta tuo, kad Londono mados savaitėje Anna užėmė pirmąją eilę kartu su karaliene Elžbieta II, be to, seniau karalienės buvo tituluota kaip Britų imperijos garbės dama.

Anna Wintour yra viena iš įtakingiausių moterų mados industrijoje. Nors jos ryžtinga parama Hillary Clinton rinkiminei kampanijai Baltuosiuose rūmuose neatnešė norimų vaisių, jos pasisakymai, kas yra ir kas turėtų būti mada –neįkainojami. Dėka jos didelė dalis dizainerių tapo tuo, kuo yra šiandien. Vieni iš jų – „Proenza Schouler” bei „Marc Jacobs“. Tą patį galima būtų pasakyti apie daugelį modelių bei mados fotografų, tokių kaip Anne Leivovitz, Steven Meisel ar šiuo metu į seksualinius skandalus įklimpusius Mario Testino bei Bruce Weber.

Ana Wintour pradėjo dirbti „Vogue“ dar 1988-aisiais. Vienas iš jos pirmųjų svarbių sprendimų buvo rugsėjo mėnesio numerio viršeliui pasirinkti jaunuolę Naomi Campbell. Kone pirmąjame savo interviu ji pati prisiminė: „Tuo metu turėdavome vadovybei nusiųsti žurnalo maketą prieš publikuojant, tačiau aš nusprendžiau tai padaryti paslapčia. Išėjus numeriui redakcijoje stojo visiška tyla, mat niekas negalėjo patikėti, kad svarbiausiam metų žurnalo viršeliui pasirinkome afroamerikietę, juk tai buvo laikoma labai rizikingu sprendimu“, – pasakoja moteris, įkvėpusi „Ir velnias dėvi Prada“ (angl. „The Devil Wears Prada“) romano kūrėjus.

Tiesa, A. Wintour taip pat buvo dokumentinio filmo „Rugsėjo numeris“ (angl. „The September Issue“) įkvėpėja. Filme pasakojama kaip ji su savo dešiniąja ranka Grace Coddington kuria „mados bibliją“.