Auklė ieško geros šeimos! Savo istorijomis dalijasi auklės

Auklės darbas labai atsakingas / Fotolia nuotr.
Auklės darbas labai atsakingas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-05-31 19:30
AA

Įprasta dalintis patarimais, kaip rasti gerą auklę. Jai keliami lūkesčiai kartais apima neįtikėtinus reikalavimus, tačiau ar niekada nesusimąstėte apie tai, kad auklės irgi ieško geros šeimos. Jų pasakojamos istorijos verčia susimąstyti.

Anksčiau samdyti auklę buvo laikoma prabanga, dabar daugeliu atvejų tai – būtinybė. Pavyzdžiui, jei negaunate vaikui vietos darželyje ir neturite senelių, galinčių pabūti su mažaisiais, arba vasarą, kai darželis kone dviem mėnesiams užsidaro. Susirasti auklę nelengva, juk jai turite patikėti savo didžiausią turtą, be to, esate prisiklausę istorijų apie auklių skriaudžiamus bei terorizuojamus vaikus. O jei jūsų mažylis nekalba, apskritai baisu, juk nepapasakos, jums grįžus namo, ką veikė.

Auklei dažna mama ir tėtis turi tiek pageidavimų ir reikalavimų, kad net Merė Popins daugeliu atvejų tikriausiai būtų bejėgė. Nevėluoti, nekritikuoti tėvų sprendimų, nediskutuoti...

Ko tėvai tikisi iš auklės

Auklei dažna mama ir tėtis turi tiek pageidavimų ir reikalavimų, kad net Merė Popins daugeliu atvejų tikriausiai būtų bejėgė. Nevėluoti, nekritikuoti tėvų sprendimų, nediskutuoti dėl to, kas atrodo neteisinga, nebausti vaiko jam prasikaltus, bet su juo susitarti, neapgaudinėti, nešantažuoti, elgtis pagal instrukcijas, kad vaikas būtų laimingas, patenkintas, pavalgydintas, pavežiotas 2 val. lauke ir taip toliau bei panašiai. Be to, jokiu būdu negalima pakeisti mamos, nors per dienas, o kartais ir naktis matydamas tik auklę, kuri juo rūpinasi, mažylis kartais pradeda ją vadinti „mama“. Išties daugelis tėvų auklėms kelia tokius reikalavimus, kurių patys, augindami savo vaiką, nesilaiko. Taigi, gerą auklę išsirinkti sunku, bet ir auklei rasti namus, kuriuose būtų vertinama, suprantama ir gerbiama ne visada lengva.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ekologiška vaikystė. Ar įmanoma?

Ko auklė tikisi iš jūsų?

Visos auklėmis dirbančios moterys ir merginos pasakys, kad tai labai sunkus ir atsakingas darbas, tačiau nors auklių poreikis yra didelis, anaiptol ne visose šeimose dirbti gera. Kalbintų auklių teigimu, tėvai, o ypač mamos, nori ir tikisi, kad auklė elgsis taip, lyg baigusi auklių universitetą, taip pat turės pedagoginių, psichologinių žinių, mokės užsienio kalbą, kurios mokys jūsų mažylį ir dar laisvalaikiu sutvarkys namus. Taigi kokia šeima auklėms atrodo patraukli dirbti?

  • Pirmiausia kiekviena auklė tikisi būti gerbiama ir vertinama, nes jai patikite savo vaiką. Bet kokiame darbe egzistuoja ir nedarbiniai tarpusavio santykiai, tad ir auklė tikisi, kad su ja kartais išgersite kavos ir šiaip pasišnekučiuosite, pasidomėsite, kaip ji gyvena.
  • Taip pat nori, kad aiškiai įvardytumėte viską, ko pageidaujate, ir savo taisyklių pagal nuotaiką nekeistumėte, pavyzdžiui, tiksliai nurodytumėte dienotvarkę, kada ir ką vaikas turi daryti. Tačiau svarbu, kad tėvai ir patys jos laikytųsi. Antraip, auklė vaikui atrodys žiežula, kuri iš jo reikalauja tvarkos, o tėvai – „geriečiai“, kuriems esant namie galima elgtis kaip norisi.
  • Auklė – ne namų tvarkytoja, bet neretai taip susiklosto, kad jos pareigos „apauga“ papildomomis užduotimis: namų tvarkymu, valgio gaminimu ir drabužių į valyklą nuvežimu ir pan. Tad jei tėvai tokių tikisi, jau samdydami auklę turėtų aiškiai aptarti, kas įeina į jos pareigas.
  • Ir, žinoma, auklė tikisi laiku gauti sutartą atlyginimą. Kadangi dažniausiai tėvai nesudaro su aukle darbo sutarties ir dėl atlyginimo susitaria tik žodžiu, auklė jaučia nesaugumą, kad už darbą jai gali būti nesumokėta. Todėl labai vertina tas šeimas, kurios laiku (geriausia – kasdien ar kas savaitę) ir visiškai atsiskaito.

Auklės Kristinos (23 m.) istorija (aukle dirba 7 metus)

Labai myliu vaikus, tad norėdama užsidirbti juos pradėjau prižiūrėti dar mokydamasi paskutinėse mokyklos klasėse. Tada galėdavau to imtis tik vasarą, tad skelbimą įdėdavau į laikraštį ir internetą. Skambinančiųjų sulaukdavau labai daug, nes vasarą mėnesį ar du daugelis darželių atostogauja, o tėvai neturi su kuo palikti savo mažylių. Daugeliui šeimų reikia auklės, tad, rodos, darbą gauti labai nesunku, tačiau paprastai tik maždaug iš penkių šeimų galėdavau išsirinkti vieną. Kodėl? Savaime suprantama, kad vaikas tėvams yra didžiausias turtas, bet ir aš žmogus, tad noriu kuo geriausių sąlygų dirbti. Galėčiau išskirti kelias kategorijas tėvų. Blogiausia, kai pataikai pas tokius, kurie nori, kad jų namuose įvestum tvarką, tai yra vaikas gyventų pagal tikslią dienotvarkę, valgytų sveiką maistą, kasdien 2 val. praleistų lauke ir pan. Tačiau patys tokių taisyklių nesilaiko ir vaikams nuolaidžiauja. O į auklę žiūri kaip į aptarnaujantį personalą, kuris nieko vertas.

O smagiausia dirbti tokioje šeimoje, kuri auklę priima kaip šeimos narį, supranta, kad visą dieną dirbdama norėtum ir pavalgyti, kad jei susitarei, jog 17 val. baigi darbą, būtent tuo metu ir nori išeiti, laiku sumoka atlyginimą ir pasidomi tavo savijauta. Šiuo metu studijuoju ir kasdien keliauju pas vieną mielą mažylį. Tai būtent tokia šeima, kur jaučiuosi sava ir vertinama.

TAIP PAT SKAITYKITE: Krikštynų tradicijos, papročiai ir apeigos

Linos (70 m.) istorija (aukle dirba 20 metų)

Pagal specialybę esu buhalterė, bet etatų mažinimo įmonėje metu buvau atleista. Kadangi tada man buvo 50 metų, darbo pagal specialybę susirasti taip ir nepavyko. Nutariau dirbti aukle ir taip sutapo, kad draugės pažįstamiems reikėjo tokių paslaugų. Per tuos metus mačiau įvairių šeimų, nes užauginus vienos šeimos vaikus, šeimininkai mane rekomenduodavo savo draugams. Dažniausiai tai būdavo turtingi žmonės, kuriems auklė yra dar viena pagalbininkė prie namų tvarkytojos ar kito personalo, tad niekada nekėliau per didelių reikalavimų, supratau, kad turiu prisitaikyti. Tačiau žmonės skirtingi. Vieni leidžia savo vaikams viską ir man liepdavo taip elgtis, tokiems negalima būdavo net sakyti žodžio „Ne“. Taip auklėjami vaikai, negavę to, ko nori, puola į isteriją – turi tenkinti visus jų norus, bet man kažkaip pavykdavo su visais susitarti. O kiti, kad ir labai turtingi žmonės, atvirkščiai, vaikus skatina pačius visko mokytis, tvarkytis, pažinti gyvenimą tokį, koks yra. Pastebėjau, kad dabar žmonės sąmoningesni, pagarbiau elgiasi su auklėmis, daugiau laiko nori patys praleisti su savo vaikais.