50-osios Pablo Picasso mirties metinės: per pasaulį nuvilnys parodų banga

Pablo Picasso 1971 m. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Nuo Prado muziejaus iki Pompidu centro ir Niujorko Metropoliteno muziejaus – meno pasaulis sutelkė jėgas, kad surengtų „precedento neturinčias“ 42 parodas, skirtas Pablo Picasso mirties 50-osioms metinėms paminėti.

Per pastaruosius pusantrų metų Prancūzijos ir Ispanijos parengtoje „Picasso metų“ iniciatyvoje dalyvaus „38 labai svarbios meno institucijos Europoje ir Jungtinėse Valstijose“, žurnalistams sakė Ispanijos kultūros ministras Miquelis Iceta.

Prancūzijos kultūros ministrė Rima Abdul Malak teigė, kad siekiama „parodyti visus (Picasso) bruožus“ ir pavadino jį „garsiausiu ir labiausiai simbolišku šiuolaikiniu menininku“.

P.Picasso gimė 1881 metais Ispanijos mieste Malagoje ir mirė 1973 metais Muženo mieste, Prancūzijos Rivjeroje.

Kartu su paroda taip pat bus surengtas pokalbių ciklas apie jį ir jo kūrybą.

Iškilmės prasidės rugsėjo 23 dieną Madrido „Mapfre“ fondo parodų salėje parodos „Pablo Picasso ir skulptūros išanalizavimas“ atidarymu ir tęsis iki 2024 metų balandžio, o baigiamoji paroda bus eksponuojama Mažuosiuose rūmuose Paryžiuje.

Pablo Picasso / „Scanpix“ nuotr.

Nors dauguma renginių vyks Ispanijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėse Valstijose, jų bus ir Vokietijoje, Šveicarijoje, Rumunijoje bei Belgijoje.

Tarp minėjime dalyvaujančių institucijų yra Niujorko Metropoliteno meno muziejus, Madrido Prado muziejus, Gugenheimo muziejus Bilbao mieste, Pompidu centras Paryžiuje ir P. Pikaso muziejai Barselonoje ir Paryžiuje.

„Norime pateikti Picasso tiksliai tokį, koks jis buvo“, pabrėždami jo „meninį palikimą“ ir „jo darbo ilgalaikiškumą“, sakė Ispanijos kultūros ministras.

Pablo Picasso / „Scanpix“ nuotr.

Skaitykite daugiau