Dizainerė Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė kuria naują prekės ženklą ir grįžo į gimtąjį Kauną

Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė
Šaltinis: Žmonės
AA

„Kai nebesijaudini, ką žmonės pasakys, daugybė dalykų pradeda keistis“, – tvirtai sako vestuvinių suknelių kūrėja Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė (35). Po mintis išgryninusios dvasinės kelionės šventomis Indijos vietomis jos gyvenime keičiasi daugybė dalykų – Ingrida kuria naują mados ženklą „Agnietė“, grįžo į gimtąjį Kauną ir atrado svajonių namus savo šeimai.

Kelią į šiuos namus Ingridai ir jos vyrui Donatui tarsi parodė dramblio veidą ir žmogaus kūną turinčios dievybės Ganešos statulėlė. „Ganeša – kliūčių šalintoja. Statulėlę mano vyras Donatas parsivežė iš piligriminės kelionės, į kurią vyko drauge su dvasiniu mokytoju Atmaramu. Statulėlė kantriai laukė ir vieną dieną parodė mums namus. Kai pirmą kartą juos apžiūrėjome, supratome – ji turi stovėti antrame aukšte. Tarsi Ganeša pati išsirinko sau ir vietą, ir namus. Ne apie tokius svajojome, bet jie yra būtent tai, ko mums reikėjo ir kur mums labai gera.“

Ingrida ir Donato Naujokų namai / Gedmanto Kropio/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Dvejus metus pragyvenusi Vilniuje ir čia įkūrusi savo studiją, Ingrida sako sostinės širdimi taip ir nepajutusi. „Lyg ir galėjau visur eiti, dalyvauti, tačiau pradėjau lauktis kūdikio ir tokio poreikio visai nebeliko“, – pripažįsta.

Ingrida ir Donato Naujokų namai / Gedmanto Kropio/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.


Kaunas jai atrodo jaukus. Dar mielesnis dėl to, kad čia gyvena mama ir vyro tėvai, be kurių pagalbos, kai gimė mažoji dukrelė, sunkiai išsiverstų.

Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė / Gedmanto Kropio/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Jau grįžtu į darbus, gimsta naujos kolekcijos. Pastaroji buvo kuriama labai sunkiai, gal todėl, kad jau buvo laikas atsisveikinti su savo senuoju vardu, – pasakoja. – Atrodo, kad griežtoji Ingrida tirpsta, manyje apsigyvena Agnietė. Ji labai moteriška, svajotoja ir namų židinio kurstytoja. Rodos, nieko didelio nevyksta, tačiau pokyčiai – akivaizdūs, o ir kaukės krinta žemyn, norisi tikrumo, gylio ir esmės.“

Ingridos Rutkauskaitės-Naujokės kurta vestuvinė suknelė / Gedmanto Kropio/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Šiandien savo namus ir naujas drabužių kolekcijas kuriančiai dizainerei atrodo, kad kasdienybėje slepiasi daugybė nuostabių dalykų, tik reikia mokytis juos atrasti. Kai viską darai be įtampos, atsiranda lengvumas, nelieka streso, nebėra baisu atsiverti kitiems, išsipasakoti ir nuoširdžiai klausti – kaip tu gyveni? Kaip tau sekasi?

Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė / Gedmanto Kropio/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Tikiu, kad kiekvieno iš mūsų gyvenimo kelias, visi norai ir svajonės yra nulemti, o bėdos ir nelaimės duotos tam, kad išmoktum pamokas. Šiandien aš taip gyvenu, neturiu daug norų ir žinau, kad manimi bus pasirūpinta“, – tvirtai sako Ingrida.

Skaitykite daugiau