Eurokomisaro V.Sinkevičiaus žmonai Katerynai suteikta Lietuvos pilietybė: kai ką teks paaukoti

Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos piliečių gretas papildys dar 15-ka žmonių, tarp jų – ir eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus žmona ukrainietė Kateryna. Rugpjūčio 5-ąją prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Virginijumi Sinkevičiumi, politikas nudžiugo – nei jis, nei Kateryna Sinkevičienė apie prezidento sprendimą moteriai suteikti Lietuvos pilietybę dar nežinojo.

Pastaroji K.Sinkevičienei suteikta santuokos su lietuviu pagrindu – Virginijus ir Kateryna susituokė prieš septynerius metus ir augina dvi atžalas.

Tiesa, pasak pašnekovo, tai dar ne paskutinė stotelė Katerynos tapimo oficialia Lietuvos piliete kelyje. Laukia ir kitas itin svarbus žingsnis.

„Žmona dar turės duoti priesaiką, dar šis procesas nėra baigtas. Bet visus kitus reikalavimus ji jau yra įvykdžiusi. Šitie reikalai vyksta jau septynerius metus, nuo pat mūsų santuokos“, – Žmonės.lt sakė V.Sinkevičius.

​Kateryna Sinkevičienė / Asmeninio albumo nuotr.

Virginijus pasakojo, kad norėdama gauti Lietuvos pilietybę, žmona turėjo išlaikyti Konstitucijos egzaminą. Tai padarė dar prieš trejus metus ir sulaukė puikaus įvertinimo.

„Kai ji laikė Konstitucijos egzaminą, mūsų Marija (dukra – aut. past.) dar nebuvo gimusi, Kateryna tuo metu jos laukėsi. Dabar jai jau treji metukai.

Dabar tik vyks galutinės procedūros dėl jos ukrainietiškos pilietybės, ir per dvejus metus ji turi duoti priesaiką Lietuvos Respublikai“, – kalbėjo pašnekovas.

Teks paaukoti Ukrainos pilietybę

Tiesa, gimtosios Ukrainos pilietybės Kateryna Sinkevičienė pasilikti negalės. Šiuo metu Lietuvos įstatymai šios galimybės nenumato.

„Jai, aišku, tai svarbu, ir ji džiaugtųsi ją turėdama, bet šiuo metu tokios galimybės Lietuvoje nėra“, – teigė V.Sinkevičius.

Virginijus Sinkevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Išimčių iš šios taisyklės įstatymas nenumato, tačiau Sinkevičiai dėl to pernelyg ir nesigraužia.

„Kateryna jau daugybę metų savo ateitį sieja su Lietuva. Aš lietuvis, jos vaikai lietuviai, todėl ta lietuviška pilietybė – visiškai natūralus kitas žingsnis. Ir man pačiam nesinori, jog mano žmonai būtų taikomos kažkokios išimtys“, – sakė pašnekovas, bet pridūrė, kad tokia galimybė jos norinčiam yra be galo svarbi.

Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

G.Nausėdos pasirašytame dokumente akį traukia vienas dalykas – Katerynos Sinkevičienės pavardė jame įrašyta be lietuviškų raidžių. Žmonės.lt kalbintas politikas paaiškino, jog tvarkant žmonos dokumentus įsivėlė klaida.

„Kai ji dar tvarkėsi dokumentus prieš daugybę metų, išduodant visus leidimus jos pavardę nukopijavo iš ukrainietiško paso. Tiesiog paėmė anglų kalba užrašytą pavardę be č ir ė raidžių ir įrašė, o ne taip, kaip iš tiesų turi būti. Turėjo būti Sinkevičienė – tai tik dar viena priežastis, kodėl ji nori turėti lietuvišką pasą“, – teigė V.Sinkevičius.

Iš Ukrainos bėgo ne visi artimieji

Ne paslaptis, kad Kateryna Sinkevičienė turi daug artimųjų Ukrainoje, tačiau ne visi jie prasidėjus Rusijos sukeltam karui prieglobsčio ieškojosi kitose šalyse – kai kurie liko savo šalyje ar net pabėgę po kurio laiko sugrįžo į gimtinę. Pasak V.Sinkevičiaus, kol kas Ukrainoje jie yra saugūs.

„Katerynos tėvai kurį laiką gyveno pas mus, tačiau sugrįžo. Namų trauka vis tik yra nenugalima. Kad tik būtų į ką grįžti...“, – teigė politikas ir pridūrė, kad dalis nusprendusių laikinai palikti Ukrainą žmonos artimųjų išsibarstė po Europą – prieglobstį rado Kipre ir kitose šalyse.

Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė / Asmeninio albumo nuotr.

Visgi pati K.Sinkevičienė nuo pat karo pradžios į Ukrainą grįžusi nebuvo.

„Ji ir šiaip nedažnai joje lankosi. Jau dešimtmetį gyvenimą sieja su Lietuva, joje ir leidžia didžiąją dalį savo laiko. Ukrainoje prasidėjus karui teko lankytis tik man“, – Žmonės.lt sakė V.Sinkevičius.

Skaitykite daugiau