„Eurovizijoje“ triumfavo ukrainiečiai „Kalush Orchestra“, Monikai Liu – 14 vieta

„Eurovizijoje“ nugalėjo ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
„Eurovizijoje“ nugalėjo ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-14 21:55
AA

Sekmadienio naktį paaiškėjo, kas laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą. Stiklinis mikrofonas Turine įteiktas ukrainiečiams „Kalush Orchestra“, kurie nešdami žinią apie Ukrainoje vykstantį karą su daina „Stefania“ prisibeldė į žmonių širdis. Lietuvos atstovė Monika Liu su daina „Sentimentai“ konkurse taip pat neliko nepastebėta – ji užėmė keturioliktą vietą.

Šeštadienį Italijoje, Turino mieste įvyko didysis „Eurovizijos“ finalas. Šių metų Lietuvos atstovė Monika Liu finalą pasiekė užsibrėžusi tikslą – parodyti kokia graži ir melodinga yra lietuvių kalba.

Ir išties, Monikai pavyko. Be ištaigingų šou atlikėja sugebėjo užkariauti širdis ir užėmė 14 vietą. 

Monika Liu ir jos lietuviška daina „Sentimentai“ gegužės 14-osios vakarą varžėsi su dar 24 šalimis: Šveicarija, Armėnija, Islandija, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova, Nyderlandai, Belgija, Čekija, Azerbaidžanas, Lenkija, Suomija, Estija, Australija, Švedija, Rumunija, Serbija bei Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija.

Galiausiai paaiškėjo, kad „Eurovizijos“ nugalėtojais tapo ukrainiečių grupė „Kalush Orhestra“ su daina „Stefania“.

Galutinė šalių rikiuotė, susumavus komisijų ir žiūrovų balsus:

Galutinė 2022-ųjų „Eurovizijos“ dalyvių rikiuotė / Stop kadras

Viso vakaro metu su žiūrovais „PalaOimpico“ arenoje ir prie televizoriaus ekranų sveikinosi talentingasis vedėjų trio: Laura Pausini, Alessandro Cattelanas ir Mika.

Alessandro Cattelanas, Laura Pausini ir Mika / Scanpix nuotr.

„Eurovizijos“ finale pirmoji startavo Čekijai atstovaujanti grupė „We Are Domi“. 2016 m. ji prasidėjo kaip trumpalaikis projektas Lidso muzikos koledže, o netrukus tapo nuolatine Dominikos, Benjamino ir Caspero kūrybine veikla. Po studijų persikraustę į Prahą, trys draugai dar labiau ištobulino savo skambesį ir stilių, o jų muzika apibūdinama kaip alternatyvus elektropopas su indie prieskoniais. Iki šiol muzikantai yra išleidę šešis singlus, kurių kiekvieną sieja grupei būdingas žanrų mišinys ir aistra popmuzikai.

„Eurovizijos“ scenoje skambėjo „We Are Domi“ daina „Lights Off“, kurioje kalbama apie tai, kaip gyventi toliau po išsiskyrimo. Kūrinį parašė grupės nariai kartu su Osle gyvenančiu prodiuseriu Einar Eriksen Kvaløy ir angle dainų autore Abi F Jones.

Čekijai atstovaujanti grupė „We Are Domi“ / Luko Balandžio nuotr.

Antrasis savo kūrinį „Llámame“ žiūrovams dovanojo Rumunijos atstovas WRS. Savo meninę karjerą vaikinas pradėjo kaip šokėjas, scenoje yra pasirodęs su Rumunijos popmuzikos žvaigždėmis, šokęs televizijos projektuose.

2015 m. jis trumpam prisijungė prie vaikinų grupės „SHOT“, o paskui persikėlė į Londoną, kur tobulinosi kaip dainų autorius ir solo atlikėjas. Iš viso rumunų atlikėjas yra išleidęs 10 singlų, 3 kūrinius, kuriuos dainuoja ne vienas, o šiuo metu dirba prie būsimo debiutinio EP albumo.

Dainoje „Llámame“ WRS kalba apie buvimą savimi, apie uždraustą meilę, kuriai aplinkiniai nepritaria. Nepaisant nepritarimo, atlikėjas dainuoja, kad vis tiek nori tęsti santykius ir yra pasirengęs susidoroti su pasekmėmis. Pasirodymą papildė išraiškingi šokiai.

Rumunijos atstovas WRS / Luko Balandžio nuotr.

Turino „PalaOlimpico“ arenoje trečiu numeriu pasirodė Portugalijos atstovė Maro ir jai pritariančios vokalistės su jautria daina „Saudade, Saudade“.

Dainos „Saudade, Saudade“ dominuojantis žodis „saudade“ yra specifinis terminas, neturintis tikslaus vertimo. Šiuo žodžiu yra apibūdinama gilios nostalgijos ir melancholijos būsena, kai žmogus stipriai kažko ilgisi.

Maro yra 28-erių metų Portugalijos dainininkė ir kompozitorė.

Portugalijos atstovė „Eurovizijoje'22“ Maro / EBU nuotr.

Burtai lėmė, kad muzikos legendos iš Suomijos – grupė „The Rasmus“ – finale pasirodė ketvirtieji.  Turine rokeriai atlko dainą „Jezebel“, parašytą ir prodiusuotą su garsiu JAV dainų autoriumi Desmondu Childu. Pasak grupės vokalisto Lauri Ylöneno, daina „Jezebel“ yra skirta stiprioms, nepriklausomoms moterims, kurios drąsiai eina savo keliu.

Beveik 30 metų gyvuojantys „The Rasmus“ tarptautiniu mastu yra viena sėkmingiausių Suomijos grupių, tad nieko keisto, kad į „Euroviziją“ pirmąkart žengusių muzikantų pasirodymas buvo itin laukiamas – scenoje jie užkūrė tikrą, rokeriška dvasia alsuojantį vakarėlį.

Suomijos atstovai grupė „The Rasmus“ / Luko Balandžio nuotr.

Dar vienas finalo dalyvis – Šveicarijos atstovas Marius Bear, kuris scenoje pasirodė penktas.

Atlikėjas kadaise planavo tapti mechaniku, tačiau šio plano atsisakė, kad galėtų keliauti po Vokietiją ir Šveicariją kaip gatvės muzikantas. Viename festivalyje susipažinęs su garsiu prodiuseriu, jis buvo pakviestas į Niujorką, o vėliau prestižiniame BIMM institute Londone studijavo muzikos prodiusavimą.

„Eurovizijoje“ Marius Bear laimę bando su jautriu kūriniu „Boys Do Cry“. Dainoje kalbama apie tai, kad visi žmonės, įskaitant vyrus, jaučia skausmą, o jausmų ignoruoti ar gėdytis nereikėtų. Tai Šveicarijos atstovas sako išmokęs anksti ir tikina, kad nors yra vyras, nebijo verkti ir parodyti savo silpnybių.

Šveicarijos atstovas „Eurovizijoje'22“ Marius Bear / EBU nuotr.

Šeštieji į „PalaOlimpica“ arenos sceną žengė Prancūzijos atstovai Alvan&Ahez su prancūzisku kūriniu „Fulenn“.

Alvanas yra žinomas elektroninės muzikos scenoje, tuo tarpu Ahez yra merginų trio, kuris koncentruojasi į tradicinę, etninę Bretanės regiono muziką. Grupę Ahez sudaro Marine Lavigne, Sterenn Diridollou ir Sterenn Le Guillou.

„Eurovizijos“ scenoje skambėjusi Alvan&Ahez daina „Fulenn“ yra įkvėpta Bretanės legendos apie jauną moterį, kuri išsilaisvina šokdama naktį laužo šviesoje.

Prancūzijos atstovai „Eurovizijoje'22“ Alvan&Ahez / EBU nuotr.

Finale septinti pasirodė paslaptingieji Norvegijos atstovai „Subwoolfer“.

Pasislėpę po geltonomis kaukėmis jie atlieka ritmingą dainą „Give That Wolf A Banana“, lydimą vilko staugimo.

„Subwoolfer“ narių identitetas nėra žinomas – aišku tik tai, kad grupę sudaro du broliai Jim ir Keith, taip pat scenoje prie jų prisijungia DJ Astronaut. Grupė teigia, kad yra kilę iš Mėnulio ir yra geriausia popmuzikos grupė visoje visatoje.

Norvegijos atstovai „Eurovizijoje'22“ „Subwoolfer“ / EBU nuotr.

Savo pasirodymą finale aštunta dovanojo Armėnijos atstovė Rosa Linn. Ji atliko dainą „Snap“.

Rosa Linn (tikrasis vardas Roza Kostandyan) ne tik kuria, bet ir pati prodiusuoja dainas, o gimtosios Armėnijos žiniasklaidoje ji vadinama „pirmąja Armėnijos prodiusere moterimi“.

Atlikėja yra bandžiusi patekti į „Vaikų Euroviziją“ – 2013-aisiais ji dalyvavo Armėnijos nacionalinėje atrankoje.

Armėnijos atstovė „Eurovizijoje'22“ Rosa Linn / EBU nuotr.

Vakaro šeimininkai – šių metų Italijos atstovai Mahmood ir Blanco duetas su kūriniu „Brividi“ (liet. „šiurpuliai“) į sceną žengė devintieji.

Blanco yra atlikėjas, pastaruoju metu Italijoje sulaukęs sėkmės, išleidęs albumų ir singlų, kurie atsidūrę topų viršūnėse, pavyzdžiui, „La canzone nostra“.

Iki šiol sėkmingiausia jo daina „Mi fai impazzire“ su Sfera Ebbasta, kuri aštuonias savaites buvo Italijos singlų sąrašo viršūnėje.

Mahmood „Eurovizijos“ gerbėjams jau pažįstamas. 2019 metais jis atstovavo Italiją ir su daina „Soldi“ užėmė antrąją vietą.

Vos paviešinus dueto eurovizinę dainą „Brividi“, ši iškart sulaukė melomanų liaupsių, o lažybininkai Italijai ir vėl prognozavo aukštus rezultatus.

Italijos atstovai „Eurovizijoje'22“ Mahmood ir Blanco / EBU nuotr.

Iškart po Italijos, dešimta scenoje pasirodė Ispanijos atstovė Chanel Terrero. Ji atlieka dainą „SloMo“.

Chanel Terrero gimė Kuboje, tačiau būdama vos trejų, su šeima ji persikraustė į Ispaniją. Savo karjerą Chanel pradėjo šiek tiek daugiau nei prieš dešimtmetį – ji vaidino teatre bei miuzikluose, vėliau – televizijoje bei filmuose. Chanel yra ir patyrusi šokėja, scenoje pasirodžiusi su įvairiais atlikėjais, iš kurių garsiausia yra Shakira.

Nors Chanel turi daug muzikinės patirties, „SloMo“ yra pirmasis atlikėjos singlas.

Ispanijos atstovė „Eurovizijoje'22“ Chanel / EBU nuotr.

Vienuolikta „Eurovizijos“ scenoje pasirodė Nyderlandų atstovė „S10“ su daina „De Diepte“.

„S10“ (tikrasis vardas – Stien den Hollander) yra kilusi iš Šiaurės Nyderlandų Hoorn miesto, o muzikos pasaulyje buvo pastebėta 2016 metais. Ji save pristato kaip reperę, dainų autorę.

Atlikėjos Stien dainose svarbią vietą užima dainos apie psichinę sveikatą.

Nyderlandų atsovė „Eurovizijoje'22“ atlikėja „S10“ / EBU nuotr.

„Eurovizijos“ nugalėtojai, Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra“ ant scenos šeštadienio vakarą lipo dvyliktu numeriu. Ši hiphopo grupė, kurioje etniniai motyvai derinami su moderniais garsais, naudojant įvairius liaudies instrumentus, pavadinta Ukrainos miesto Kalušo vardu.

Jų eurovizinis kūrinys „Stefania“ – tai duoklė grupės nario Olego Psiuko motinai. Dainą pasirodymo metu papildė ir vizualiniai sprendimai – ekranuose rodytos akys, rankos. Ukrainiečiams „Eurovizijoje“ šiuo metu prognozuojama pergalė. Ar taip ir bus? Beje, grupės narys Ihoris Didenčiukas jau turi eurovizinės patirties – pernai kartu su grupe „Go_A“ keliavo į Roterdamą.

„Kalush Orchestra“ 2022 m. „Eurovizijoje“ / EBU nuotr.

Tryliktu numeriu į sceną žengė Vokietijos atstovas Malikas Harris su daina „Rockstars“. Malikas teigė, kad būtent daina „Rockstars“ nulėmė norą dalyvauti „Eurovizijoje“ – jis šiuo kūriniu labai tiki ir mano, kad tai nėra eilinė daina.

24-erių Malikas Harris yra pusiau vokietis, pusiau amerikietis. Šiuo metu jis kuria Vokietijoje ir gyvena netoli Miuncheno.

Pop dainininkas, reperis yra kilęs iš muzikalios šeimos. „Mano senelis buvo operos dainininkas, močiutė – pianistė, tėtis groja keliais skirtingais instrumentais ir moko groti violončele“, – viename interviu yra užsiminęs Malikas.

Jis savo gerbėjus užkariavo su tokiais singlais, kaip „Say The Name“ (2018), „Welcome to the Rumble“ (2019) ir kt. Jo debiutinis albumas „Anonymous Colonist“ pasirodė 2021 metais.

Atlikėjas sako, kad nėra lengva apibūdinti jo muzikos stilių, tačiau tikina, kad jam patinka išbandyti naujus dalykus, maišyti įvairius žanrus.

Vokietijos atstovas „Eurovizijoje'22“ Malikas Harris / EBU nuotr.

Burtai lėmė, kad Lietuvos atstovė Monika Liu finale pasirodė keturiolikta. Po ilgos kelionės iki finalo, pasiruošimų ir repeticijų, Monika sudainavo lemtingus „Sentimentus“.

Be šokėjų ar didelių efektų apsiėjusi Lietuvos atstovė konkurso scenoje sužibėjo viena, vilkėdama talismanu tapusią „Más 924“ suknelę, kurios blizgesį papildė pasirodymo metu mirgėjusios lemputės.

Žmonės.lt apklausa:

Monika Liu generalinėje „Eurovizijos“ repeticijoje / Luko Balandžio nuotr.

Penkioliktas į sceną žengė Azerbaidžano atlikėjas Nadiras Rustamli su daina „Fade to Black“.

N.Rustamli šalies transliuotojas atrinko dar vasario mėnesį po pergalės „Azerbaidžano balse“. Tiesa, atlikėjo eurovizinė daina paaiškėjo tik kovą.

„Fade to Black“ – tai emocinga baladė, nagrinėjanti sunkumų įveikimo temą. Turino „PalaOlimpico“ arenoje N.Rustamli pasirodymas virto efektingu spektakliu – jame atlikėjas ir šokėjas, įkūnijantis dainininko negatyvumą, kartu šoko ant laiptų.

Įdomu tai, kad Azerbaidžanas yra sąlyginai vėlai į „Eurovizijos“ šeimą prisijungusi šalis. Ši valstybė debiutavo 2008 metais su Elnuro ir Samiro atliktu kūriniu „Day After Day“. Duetas užėmė aštuntą vietą ir davė pradžią šalies sėkmei konkurse. 2011 metais Ell ir Nikki iškovojo pergalę su kūriniu „Running Scared“. Šia proga Azerbaidžanas išleido specialų pašto ženklą.

Azerbaidžano atstovas Nadiras Rustamli / Luko Balandžio nuotr.

Belgijos atstovas Jérémie Makiese į finalo sceną lipo šešioliktas. Atlikėjas „Eurovizijai“ pasirinko kūrinį „Miss You“.

Kaip pasakojo atlikėjas, ši daina yra apie svarbius sprendimus, kuriuos priimame savo gyvenime, ir apie drąsą bei stiprybę su jais susidoroti. Scenoje kartu su atlikėju pasirodė ir keturi šokėjai.

Atlikėjas turi įspūdingą balsą, o tai įrodė ir laimėdamas projektą „Belgijos balsas“. J.Makiese talentą dainuoti balades dar vaikystėje pastebėjo jo tėvai, abu kilę iš muzikinės aplinkos. Tad jis dainavo vietiniame bažnyčios chore, taip atrasdamas meilę gospelo muzikai, o mokykloje pradėjo lankyti profesionalias vokalo pamokas.

Tiesa, šiandien belgo muzikinė karjera vystosi lygiagrečiai su jo siekiais tapti profesionaliu futbolininku. Talentingas ne tik dainininkas, bet ir vartininkas neseniai pasirašė sutartį su „Excelsior Virton FC“ klubu. Ateityje ambicinga žvaigždė nori sekti abiem savo gyvenimo aistromis. O kai norisi pailsėti nuo minių futbolo stadionuose ir koncertų arenose, Jérémie domisi geologija.

Belgijos atstovas Jérémie Makiese / Luko Balandžio nuotr.

Turino scenoje septyniolikta pasirodė šių metų Graikijos atstovė Amanda Georgiadi Tenfjord su daina „Die Together“.

A.Georgiadi Tenfjord pirmuosius savo gyvenimo metus praleido Graikijoje, o būdama trejų su tėvais persikėlė į Norvegiją. Norvegams buvo sunku ištarti atlikėjos graikišką pavardę „Georgiadi“, todėl klausytojams ji nusprendė prisistatyti su scenine pavarde „Tenfjord“ – tai Norvegijos miestelio, kuriame ji augo, pavadinimas.

Amanda yra ne tik talentinga atlikėja, bet ir gydytoja.

Graikijos atsovė „Eurovizijoje'22“ Amanda Georgiadi Tenfjord / EBU nuotr.

Aštonioliktos finalo scenoje pasirodė Islandijos atstovės, trys seserys „Systur“. Jos atliko dainą „Með Hækkandi Sól“, reiškiančią „Su kylančia saule“. Merginoms akompanavo būgnininkas.

Jų atliekamas kūrinys yra kupinas metaforų, susijusių su gamta. Dainoje atlikėjos skatina neprarasti vilties ir atrasti vidinę ramybę.

„Systur“ kolektyvą sudaro trys seserys Sigríður, Elísabet ir Elín.

Islandijos atstovės „Eurovizijoje'22“ „Systur“ / EBU nuotr.

Su ritminga daina devyniolikti į sceną žengė Moldovos atstovai „Zdob şi Zdub & Advahov Brothers“. Jie atlieka dainą „Trenulețul“.

Grupė „Zdob și Zdub“ „Eurovizijos“ konkurse pasirodė jau trečią kartą, tačiau šįkart jiems talkino smuiko ir akordeono virtuozai broliai Advahovai.

2005 metais folkrokenrolo grupė „Zdob și Zdub“ iškovojo šeštą vietą, o 2011 metais – dvyliktą.

Moldovos atstovai „Eurovizijoje“ „Zdob şi Zdub & Advahov Brothers“ / Luko Balandžio nuotr.

Dvidešimtu numeriu į sceną žengė Švedijos išrinkta Cornelia Jakobs – atlikėja, dainų autorė ir „Melodifestivalen“ laimėtoja. C.Jakobs iš pradžių garsėjo kaip merginų grupės „Love Generation“, kuri 2010 m. vasarą išleido debiutinį albumą, narė. Deja, grupės karjera nesivystė taip sparčiai, kaip norėjosi, todėl 2018 m. Cornelia pradėjo solinę karjerą ir iki šiol intensyviai leidžia singlus, koncertuoja minioms visoje šalyje ir dirba prie savo pirmojo albumo.

Cornelia savo šaliai atstovauja su kūriniu „Hold Me Closer“. Daina pasakoja apie emocinę sumaištį, kylančią išgyvenant sunkų išsiskyrimą, apie norą kuo ilgiau išlaikyti savo antrąją pusę, nors ir aišku, kad santykiai artėja prie pabaigos.

Atlikėja yra laikoma viena iš šių metų „Eurovizijos“ favoričių. Beje, ji neseniai viešėjo Lietuvoje, susibičiuliavo ir su mūsų šalies atstove Monika Liu.

Švedijos atstovė Cornelia Jakobs / Luko Balandžio nuotr.

Dvidešimtpirmu numeriu Turino scenoje pasirodė Australijos pasirinkimas – dainininkas Sheldonas Riley. Atlikėjas Turine atliko dainą „Not the Same“.

Sheldonas Riley, Australijoje išgarsėjęs įspūdingais pasirodymais laidose „The Voice“, „The X-Factor Australia“ ir „America's Got Talent“, įžengęs į „Eurovizijos“ antrojo pusfinalio sceną žiūrovus pakerėjo ne tik savo balade, bet ir išskirtiniu įvaizdžiu. Dainininkas į Turino į sceną žengė su 40 kilogramų sveriančia suknia, o jo veidą dengė krištolinė kaukė.

Australija „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvavo šešis kartus. Pirmą kartą šalis pasirodė 2015 metais, kai jai atstovavo dainininkas Guy Sebastianas, didžiajame finale su daina „Tonight Again“ užėmęs penktą vietą.

2016 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse australų dainininkė Dami Im su daina „Sound of Silence“  užėmė antrą vietą. Kol kas tai geriausias šalies rezultatas. 

Australijos atstovas Sheldonas Riley / Luko Balandžio nuotr.

Dvidešimtantru numeriu „PalaOlimpica“ scenoje pasirodė Jungtinės Karalystės atstovas Samas Ryderis su daina „Space Man“. Jis konkurso metu buvo visai šalia pergalės.

Samas Ryderis yra itin populiarius socialiniuose tinkluose. „TikTok“ platformoje jis turi daugiau nei 12 milijonų sekėjų, todėl Samas įvardijamas kaip labiausiai sekamas Didžiosios Britanijos muzikos atlikėjas.

2020 metų kovo mėnesį pasauliui stojus į akistatą su pandemija, S.Ryderis į populiariąją platformą įkėlė pirmuosius savo koverius. Jo nepaprastas vokalas greitai patraukė ne tik gerbėjų, bet ir žinomų atlikėjų dėmesį, įskaitant Justiną Bieberį, Sia ir Alicia Keys ir kt.

Atlikėjas dainą „Space man“ parašė kartu su „Grammy“ laimėjusia dainų autore Amy Wadge ir Maxu Wolfgangu.

Jungtinės Karalystės atstovas „Eurovizijoje'22“ Samas Ryderis / EBU nuotr.

Finalo programai artėjant į pabaigą, dvidešimtantras pasirodė Lenkijai atstovaujantis Krystianas Ochmanas, scenoje prisistatantis tiesiog Ochmanu. Atlikėjas gimė Masačusetse, JAV, tačiau nuo paauglystės gyvena Lenkijoje: iš pradžių Katovicuose, kur studijavo Karolio Szymanowskio muzikos akademijoje, o dabar – Varšuvoje. Po pergalės projekte „Lenkijos balsas“ Ochmanas įrašė debiutinį singlą „Światłocienie“ ir sulaukė didžiulės sėkmės, o netrukus išleido ir debiutinį albumą.

Trimitu ir fortepijonu mokantis groti Krystianas nėra vienintelis muzikantas šeimoje, mat jo senelis – žinomas lenkų tenoras Wiesławas Ochmanas.

Į „Eurovizijos“ finalo sceną Ochmanas žengė su daina „River“. Joje atlikėjas maišo įvairių muzikinių stilių elementus, pademonstruoja ir vokalines galimybes – tai, ko išmoko studijuodamas klasikinį vokalą. Kūrinyje atsiskleidžia ir tikėjimo motyvas – daugelyje pasaulio religijų upė, kuri ir minima dainoje, turi gilią, atsinaujinimo ir atgimimo reikšmę.

Lenkijos atstovas Krystianas Ochmanas / Luko Balandžio nuotr.

Priešpaskutinė scenoje pasirodė Serbijos atstovė Konstrakta. Šiemet balkanų šalis į konkursą išsiuntė jiems gana neįprastą dainą  – „In Corpore Sano“ (liet. „Sveikas kūnas“).

Originali atlikėjos Konstraktos daina ir pasirodymas, kuriame ji, apsivilkusi seselės uniformą, plaunasi rankas, pakerėjo tiek Serbijos komisiją, tiek žiūrovus, o dabar dainininkė stengėsi pavergti ir visus europiečius. Rodos, sužavėti pavyko – pasirodymo metu auditorijoje aidėjo plojimai.

Konstrakta, kurios tikrasis vardas Ana Đurić, yra kilusi iš Serbijos sostinės Belgrado. Ankstyvaisiais karjeros metais ji buvo grupės „Zemlja Gruva“ narė, kurioje tobulino savo, kaip vokalistės, įgūdžius. Prieš trejus metus ji žengė solo atlikėjos keliu.

„In Corpore Sano“ – trečiasis „Konstraktos“ singlas nuo debiuto 2019 metais.

Serbijos atstovė Konstrakta / Luko Balandžio nuotr.

Finalo pasirodymus uždarė Estijos atstovas Stefanas. Esto šansus „Eurovizijoje“ su kūriniu „Hope“ lažybininkai jau kurį laiką vertino geriausiai iš visų Baltijos šalių (jau nekalbant apie tai, kad latviams į konkurso finalą patekti nepavyko).

Dainos žinutę atskleidžia pats pavadinimas – joje pasakojama apie tai, kaip išsaugoti viltį sunkiomis aplinkybėmis. Šis kūrinys itin aktualus ir šiais laikais, vykstant karui Ukrainoje.

Didysis šio atlikėjo proveržis įvyko 2018 m., kai jis, kaip dueto „VAJÉ“ narys, su daina „Laura (Walk With Me)“ užėmė trečią vietą Estijos „Eurovizijos“ atrankoje „Eesti Laul“. 2019 m. ten pat jis dar kartą iškovojo trečią vietą, o 2020 m. vėl pateko į finalą. 2020 m. jis taip pat dalyvavo šou „Kaukės“, kur slėpėsi po avino kostiumu. O populiarus žurnalas „Kroonika“ Stefaną išrinko seksualiausiu šalies metų vyru.

„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53
„Eurovizijos“ gerbėjai rinkosi į „PalaOlimpico“ areną (53 nuotr.)
+47