Harry ir Meghan po dukros gimimo pirmąkart pasirodė renginyje: pasisakė svarbiu klausimu

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Meghan Markle ir princas Harry šeštadienį dalyvavo „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke, kurio metu kalbėjo apie lygias galimybes skiepytis nuo COVID-19. Tai – pirmasis viešas Sasekso hercogų pasirodymas po jų dukros Lilibet gimimo, rašo People.com.

„Global Citizen Live“ renginys, kurio metu buvo analizuojamos pasaulinės problemos ir jų sprendimo būdai, sulaukė ir žmogaus teisių aktyvistų Sasekso hercogų dėmesio. Pirmą kartą nuo birželio mėnesio viešumoje pasirodę Meghan Markle ir princas Harry renginio metu akcentavo vakcinacijos problemas.

M.Markle išryškino tai, kad nors kiekvienas šios planetos žmogus turi teisę gauti vakciną, daugybei neturtingų šalių jų tiesiog nebeužtenka, nes didžiausia vakcinų dalis iki šiol atiteko pasiturinčioms šalims.

„Šioje šalyje, kaip ir daugelyje kitų, pasiskiepyti jūs galite laisvai, tačiau milijardai žmonių visame pasaulyje to padaryti negali“, – į visuomenę kreipėsi Meghan Markle.

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Nors renginio metu turtingesnės šalys buvo skatinamos vakcinos dozėmis dalintis su tautomis, kurioms jų labiausiai reikia, Sasekso hercogai papildomai ragino įsiklausyti į nepriklausomų tarptautinių organizacijų pasiūlymus ir leisti joms nustatyti, kur vakcinos – būtiniausios.

„Global Citizen Live“ renginys – Sasekso hercogų turo Niujorke kulminacija. Pora savo vizitą šiame mieste pradėjo ketvirtadienį – ankstų rugsėjo 23-osios rytą jie apsilankė „One World“ observatorijoje Pasaulio prekybos centre, kuriame susitiko su Niujorko meru Billu de Blasio ir gubernatore Kathy Hochul. Ta proga princas Harry ir Meghan Markle vilkėjo juodus drabužius.

Pora taip pat aplankė Rugsėjo 11-osios muziejų ir memorialą, o ketvirtadienio popietę susitiko su Linda Thomas-Greenfield, JAV ambasadore Jungtinėse Tautose.

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Sasekso hercogai taip pat apsilankė Jungtinių Tautų būstinėje ir per kasmetinį lyderių susirinkimą susitiko su JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja Amina Mohammed.

„Tai buvo puikus susitikimas“, – žurnalistams sakė Meghan Markle. Vizito metu jie aptarė 17 darnaus vystymosi tikslų, kuriuos JT nurodė 2015 m. Keli iš nurodytų tikslų – tai bado ir skurdo panaikinimas, lyčių lygybė ir kova su klimato kaita.

Princas Harry ir Meghan Markle „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau