Į Vindzoro pilies teritoriją patekęs ginkluotas vyras paviešino vaizdo įrašą: grasino nužudyti Elizabeth II

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Antrąją Kalėdų dieną žiniasklaidą pasiekė žinia, kad Vindzoro pilies teritorijoje buvo sulaikytas ginkluotas vyras. Būtent ten tuo metu karalienė Elizabeth II šventė didžiąsias žiemos šventes. Praėjus kuriam laikui nuo įvykio, paviešintas šokiruojantis vaizdo įrašas, kuriame kaukėtas vyras, laikantis arbaletą, grasina nužudyti karalienę Elizabeth II ir tokiu būdu įvykdyti „keršto“ misiją.

Teigiama, kad šokiruojančiame įraše matomas asmuo – tas pats 19-metis Jaswantas Singhas Chailas, kuris šeštadienį ginkluotas arbaletu įsibrovė į Vindzoro pilies teritoriją, karalienei Elizabeth II čia leidžiant Kalėdas.

Vyras tądien buvo areštuotas, neatmetama, kad jis gali būti ir psichiškai nestabilus.

Filmuota medžiaga, kurią dabar gavo „The Sun“, buvo paskelbta „Snapchat“ paskyroje likus 24 minutėms iki minėto incidento. Vaizdo įraše vyras, kurį, manoma, galėjo įkvėpti ir „Žvaigždžių karai“, vilki juodą gobtuvą ir kalba programine įranga iškraipytu balsu.

„Atsiprašau. Atsiprašau už tai, ką padariau ir ką padarysiu. Bandysiu nužudyti Elizabeth, britų karališkosios šeimos karalienę. Tai kerštas už tuos, kurie žuvo per 1919 m. Amritsaro skerdynes. Tai taip pat kerštas už tuos, kurie buvo nužudyti, pažeminti ir diskriminuojami dėl savo rasės. Aš esu Indijos sikas. Mano vardas – Jaswantas Singhas Chailas“, – vaizdo įraše kalba kaukėtas vyras.

Karalienės Elizabeth II kalėdinis sveikinimas / Scanpix nuotr.

Amitsaro skerdynės – vienos kruviniausių žudynių Didžiosios Britanijos istorijoje, rašo metro.co.uk. Jų metu nužudyti mažiausiai 379 taikūs protestuotojai, daugiau nei tūkstantis jų sužeista.

Teigiama, kad detektyvai šiuo metu analizuoja vaizdo įrašo turinį.

Primename, kad šios Kalėdos buvo pirmosios, kurias karalienė Elizabeth II leido be savo vyro princo Philipo, mirusio šiemet. Tebesitęsiant pandemijai monarchė atšaukė planus vykti į Sandringhamą ir šventes sutiko Vindzoro pilyje.

Skaitykite daugiau