I.Zasimauskaitė – apie depresiją ir po „Eurovizijos“ kilusias baimes: „Maniau, laimėsiu ir būsiu pasiekusi viską“

Ieva Zasimauskaitė / Pauliaus Butkaus ir Neringos Riekašiūtės nuotr.
Ieva Zasimauskaitė / Pauliaus Butkaus ir Neringos Riekašiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-02-07 12:02
AA

„Aš galvojau, kad, kai laimėsiu „Euroviziją“, viską jau būsiu pasiekusi. Tačiau niekas nepasikeitė, deja, atsirado daugiau baimių – kuo esi populiaresnis, tuo apie tave daugiau kalba, atsiranda komentarų, kurie gali būti skaudūs. Metus ar pusantrų visai nedainavau, nes galvojau, kad dainavimo kelias – ne man. Neturėjau prasmės gyventi. Depresija yra tokia liga – ji užklumpa netikėtai ir nežinai, ką su ja daryti“, – pripažįsta atlikėja Ieva Zasimauskaitė.

Vasario 12-ąją, LNK „KK2 penktadienio“ laidą skirs emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linijos“ 30-mečiui, pažymėdama ilgus sėkmingus LNK ir „Jaunimo linijos“ bendradarbiavimo metus.  

Specialioje laidoje, per kurią bus galima aukoti „Jaunimo linijos“ veiklai, o atlikėja Ieva Zasimauskaitė atvirai pasakos, kad yra sirgusi depresija, kad buvo laikas, kai patirdavo panikos priepuolius, buvo kilusios savižudiškos mintys, tačiau dabar išmoko, kaip su psichologiniais sunkumais susitvarkyti ir net padeda kitiems žmonėms, rašoma LNK pranešime spaudai.

Ieva Zasimauskaitė pristato naują vaizdo klipą/ „Justina Rau Photography“ nuotr.

Atlikėja taip pat prisipažino, kad yra turėjusi minčių apie savižudybę. Pasak jos, kai ateina suicidinės mintys, tu būni daug kartų pagalvojęs ir apie kitus, ir kas tavęs laukia, kaip verks mama, bet tuo metu tau atrodo, kad niekas nepadės.

„Labai baisus jausmas. Tuo metu esi tikrai kaip užvaldytas – tu supranti, kad tai yra neadekvatu, tu supranti, kad tai yra netikra, visiška absoliuti nesąmonė, bet tuo pačiu metu jautiesi kaip bestuburis ir nieko negali padaryti. Todėl tuo metu labai svarbu turėti žmogų ar žmones – pagalbą iš šalies, kurie galėtų tave sustatyti į vėžes ir tau padėti“, – sakė atlikėja.

Laidoje taip pat dalyvavusi psichologė Valija Šap pabrėžė, kad mintys apie savižudybę nereiškia, kad žmogus nenori gyventi, mintys apie savižudybę reiškia, kad žmogus labai kenčia. „Mintys apie savižudybę atsiranda tada, kai žmogus išbando daug būdų skausmą numalšinti, tie būdai nepadeda. Ir jis nusprendžia, kad vienintelis būdas nebekentėti yra nutraukti sau gyvybę“.

Dabar atlikėja daug dėmesio skiria savo dvasinei būsenai – lanko psichoterapiją, medituoja, atrado tikėjimą. Taip pat daug viešai pasakoja apie savo patirtį ir taip padeda kitiems žmonėms, patekusiems į sunkias būsenas.

Ieva Zasimauskaitė / Pauliaus Butkaus nuotr.

„Kadangi kalbu apie savo patirtis, kalbu tam, kad išgirstų žmonės, kuriems reikia tai išgirsti. Mane susiranda per socialinius tinklus. Esu važiavusi su viena mergaite pas gydytoją, nes jai reikėjo, kad tiesiog kažkas palaikytų už rankos, ji iki šiol sako, kad ši mūsų pažintis pakeitė jos gyvenimą“, – sako Ieva. Pasak jos, jei nors vienam žmogui tavo istorija padarė įtaką, jei nors vieną žmogų išgelbėjai, tai yra daug daugiau nei išleisti 10 muzikos albumų ar sudainuoti vienoje scenoje su pasaulinio garso žvaigždėmis.

Ievos patarimas sunkiai dvasiškai besijaučiantiems žmonėms: „Tu turi suprasti, kad tau liūdna, turi suprasti, kad tau yra sunku, bet tu vis tiek turi sau padėti. Tu turi eiti, vaikščioti, turi užsiimti fizine veikla, turi save palaikyti, kad išgyventum. Reikia turėti viltį, kad visa tai turi baigtis – kad svajonės vestų į priekį. Dabar negaliu keliauti, bet aš viliuosi, kad net ir už 10 metų galėsiu keliauti – ta žinia veda į priekį“, – sako atlikėja. Jos manymu, labai svarbu surasti žmogų, kuris tave girdėtų ir išklausytų.

Ieva Zasimauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Emocinę paramą teikianti organizacija „Jaunimo linija” girdi ir išklauso pagalbos ieškančius žmones jau  30 metų, visą parą, nenutrūkstamai. Organizacija išgyvena iš privačių ir verslo aukojamų lėšų, todėl jau dabar galima aukoti trumpaisiais numeriais 1402 (3 eurai) 1485 (5 eurai), o didesnę sumą – aukok.lt

Pagalba telefonu visoje Lietuvoje

1. Jaunimo linija

jaunimolinija.lt
Jaunimui. Paramą teikia savanoriai
Tel. 8 800 28888
Darbo laikas: I-VII visą parą

2. Vaikų linija

vaikulinija.lt
Vaikams. Paramą teikia savanoriai
Tel. 116111
Darbo laikas: I-VII 11 – 23 val.

3. Pagalbos vaikams linija

pagalbavaikams.lt
Vaikas ir tėvams, patiriantiems iššūkių. Paramą teikia savanoriai.
Tel.116111
Darbo laikas: I-V 11- 19 val.

4. Vilties linija

viltieslinija.lt
Suaugusiesiems. Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai.
Tel. 116 123
Darbo laikas: I-VII visą parą

5. Pagalbos moterims linija

pagalbosmoterimslinija.lt
Moteris. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Tel. 8 800 66366
Darbo laikas: I-VII visą parą

6. Linija Doverija

Jaunimui rusų kalba.
Paramą teikia savanoriai moksleiviai
Tel. 8 800 77277
Darbo laikas: II-VI 16-20 val.

7. Tėvų linija

tevulinija.lt
Tėvams, patiriantiems iššūkių
Paramą teikia profesionalūs psichologai
Tel. 8 800 90012
Darbo laikas: I-V 9-13 val. ir 17- 21 val.

8. Sidabrinė linija

sidabrinelinija.lt
Senjorams. Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai.
Tel. 8 800 80020
Darbo laikas: I-V 8-20 val.

9. Krizių įveikimo centras

krizesiveikimas.lt
Suaugusiesiems ir paaugliams. Konsultuoja psichologai. Pirma konsultacija nemokama, vėlesnės mokamos.
Skype: krizesiveikimas; krizesiveikimas1
Darbo laikas: I-V 16-20 val. ir VI 12-16 val.

 Informacija iš pagalbasau.lt

Ieva Zasimauskaitė (36 nuotr.)
+30