Izraelio ir „Eurovizijos“ rengėjų konflikte – finišo tiesioji: paaiškėjo dainos „Hurricane“ likimas

Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.
Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-03-08 12:57
AA

Izraelis ketvirtadienį pranešė, kad daina „Hurricane“ buvo patvirtinta dalyvauti populiariajame „Eurovizijos“ dainų konkurse, ir taip, regis, baigėsi ginčas dėl politinio turinio.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) informavo Izraelio visuomeninį transliuotoją KAN, kad dainai, kurią atliks 20-metė dainininkė Eden Golan, buvo uždegta žalia šviesa „aptarus dainos žodžius [...] ir išklausius jos atlikimą“, sakoma KAN pareiškime.

Vasario pabaigoje Izraelis pareiškė, kad nedalyvaus konkurse, jei organizatoriai atmes jo paraiškas „October Rain“ ir „Dance Forever“, kuriose, kaip pranešama, buvo užuominų apie spalio 7 dieną „Hamas“ įvykdyto išpuolio prieš Pietų Izraelį, sukėlusio tebesitęsiantį karą Gazos Ruože, aukas.

Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.

„Eurovizijos“ taisyklės draudžia politinį turinį.

Sekmadienį Izraelis pranešė, kad paprašė tekstų autorių peržiūrėti siūlomą dainą.

Viena originalaus dainos „October Rain“ teksto eilutė skamba taip: „Jie visi buvo geri vaikai, visi iki vieno.“

„Neliko oro, kuriuo galėčiau kvėpuoti, nebėra vietos man“ – tokiais žodžiais baigiama daina, nurodė KAN, kuris visą dainos tekstą paskelbė savo interneto svetainėje.

„Hurricane“ skamba ta pati aranžuotė, kaip ir „October Rain“, tačiau jos žodžiai skiriasi, nurodė KAN.

Eden Golan / Socialinių tinklų nuotr.

Šalies atstovė E. Golan gimė Izraelyje, vėliau persikėlė į Rusiją, kur gyveno 13 metų. Į Izraelį ji grįžo 2022-aisiais.

1973 metais Izraelis tapo pirmąja ne Europos šalimi, dalyvavusia „Eurovizijoje“, o dėl jo dalyvavimo ir renginio organizavimo nuolat kyla ginčų.

Tel Avive 2019 metais islandų grupė „Hatari“, kuri yra metusi iššūkį ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu (Benjaminui Netanjahu) sudalyvauti šiaurietiškose imtynėse, vedėjams skelbiant rezultatus, pasinaudojo proga finalo tiesioginės transliacijos metu iškelti skaras su palestiniečių vėliava.

Konkurso organizatoriai taip pat kritikavo JAV popmuzikos ikoną Madonną po to, kai jos pasirodyme per didįjį finalą šokėjai pažeidė politinio neutralumo taisykles ir ant kostiumų užsidėjo Izraelio ir palestiniečių vėliavas.

Peter Dejong / AP

Šių metų konkursas vyksta karo, kurį sukėlė islamistų grupuotės „Hamas“ išpuolis, fone. Per tą ataką, kaip rodo naujienų agentūros AFP vertinimas, pagrįstas Izraelio duomenimis, žuvo apie 1 160 žmonių.

Kovotojai taip pat pagrobė apie 250 įkaitų, o Izraelis teigia, kad Gazos Ruože dar liko apie 130 įkaitų, kurių mažiausiai 31, kaip manoma, yra nebegyvi.

Anot „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerijos, dėl Izraelio karinio atsako Gazos Ruože žuvo mažiausiai 30,8 tūkst. žmonių.