Kaip apsipirkti savaitei? Nuo pagrindinių ingredientų ir triukų iki pakuočių dydžio

Sostinės „Rimi“ parduotuvėje – savitarnos skeneriai / „Rimi“ nuotr.
Sostinės „Rimi“ parduotuvėje – savitarnos skeneriai / „Rimi“ nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-09-01 12:03
AA

Kaip planuoti apsipirkimą taip, kad maisto užtektų savaitei, o produktų likučiai netaptų problema? Dvi tinklaraštininkės suvienijo jėgas bei parodė tvariausius ir taupiausius būdus pasiruošti apsipirkimui skirtingo dydžio šeimoms.

Parduotuvėje „Rimi“ susitikusios tinklaraštininkė, verslininkė, trijų vaikų mama Laura Mazalienė ir Kotryna Remeikaitė, geriau instagrame žinoma kaip „ko nors skanaus“, pasidalijo savo maisto apsipirkimo planavimo įpročiais: kokia geroji praktika padeda ramiai jaustis dėl įsigytų produktų visą savaitę?

Planavimas šeimose gali skirtis

Anot maisto tinklaraštininkės K.Remeikaitės, mažesnėms šeimoms planuoti visos savaitės patiekalus yra kiek paprasčiau. Štai pati mergina yra linkusi suplanuoti tikslius patiekalus iš anksto beveik kiekvienai savaitės dienai.

„Per savaitę suplanuoju apie 4-5 patiekalus, be to, pasitikrinu tą savaitę vykstančias akcijas parduotuvėje ir pagal tai dėliojuosi meniu“, – dalijasi tinklaraštininkė.

Visgi šeimose, kuriose yra vaikų, planavimas turi būti kiek lankstesnis. Tris vaikus auginanti L.Mazalienė sako, kad gyvenimas ir vaikų nuotaikos kartais gali būti nenuspėjamos, tad ir virtuvėje reikia būti iš anksto pasiruošus visiems atvejams.

Laura Mazalienė / L.Mazalienės nuotr.

„Aišku, smagu yra ir susidėlioti, kada ką valgysi, kažkada bandėme tai daryti… Tačiau mūsų vaikai užprotestavo. Buvo ir taip, kad, pavyzdžiui, darželyje jie pavalgė varškėtukų, o juos buvau suplanavusi vakarui. Tada kyla klausimas: ką daryti? Iš to ir gimė šis planas, kurį susiradau internete“, – atskleidžia L.Mazalienė.

Kiekvieną savaitę verslininkė pasakoja pasidaranti paruoštuką, kuriame susirašo visus sau, jos vyrui ir vaikams tinkančius patiekalus. „Tada šiuos patiekalus išskirstau į maisto grupes. Kiekvieną savaitę susiperkame visus surašytus produktus. Tai yra mūsų privalomasis sąrašas, kad jei netyčia vaikai vakarienei nenorėtų grikių su daržovėmis, galėtume jiems padaryti varškėtukus.

Vakarais grįžę namo žinome, kad esame susipirkę visą produktų bazę, ir tada sprendžiame, ar šiandien norime pavalgyti sunkiau, ar lengviau, ko nori vaikai ir t.t. Tuo atveju dėl visko jaučiamės labai ramiai“, – teigia L.Mazalienė.

Produktų bazę lemia ir sezoniškumas

Kaip atskleidžia trijų vaikų mama, jos pirkinių krepšelyje kiekvieną savaitę nugula pagrindinės, visuomet suvartojamos bazinės daržovės. Tai – bulvės arba batatai, raudonieji svogūnai, moliūgas sriuboms, morkos, kopūstas, įvairios salotos.

Planuojant savaitės apsipirkimą svarbus ir sezoniškumas – dėl to L.Mazalienė savo pirkinių planą persibraižo maždaug kas tris mėnesius.

„Vasarą vakarienei vaikai labai mėgsta braškes su pienu, o mes su vyru labai mėgstame voveraites. Žiemą tokiais malonumais nepasimėgausi, todėl tenka ieškoti alternatyvų“, – sako verslininkė ir priduria, kad toks sprendimas leidžia pasimėgauti geriausiais sezoniškais skoniais bei vitaminais, o kartu gali tapti ir puikiu būdu sutaupyti.

Likučiai, prikelti naujam gyvenimui

Planuodama savaitės pirkinius Laura gerai apsvarsto ir tai, ką darys su maisto likučiais, kurių gaminant vaikams gali tikrai likti. Anot verslininkės, iš maisto likučių pagamintas patiekalas jų šeimoje yra tam tikra improvizacija.

„Kai gaminame vištienos blauzdeles, vaikai dažnai visos vištienos nesuvalgo, todėl tai, kas lieka, kitą dieną persikelia ant makaronų su grietinėle. Dar mėgstame išsivirti didžiulį puodą grikių su daržovėmis. Būna, kad lieka likučių, todėl kitą dieną tuos grikius sumaišau su kiaušiniu ir iškepu grikių blynelius“, – atskleidžia trijų vaikų mama.

Akcijos ir optimalus pakuočių dydis

Kaip tikina verslininkė, jų šeimoje svarbu atsižvelgti ir į parduotuvėje vykstančias akcijas. „Pavyzdžiui, „Rimi“ atsiunčia žinutę, kad šiandien akcija žuviai. Tada išbraukiu iš sąrašo, tarkim, grybus su bulvėmis, viską šiek tiek pasikoreguoju“, – dalijasi L.Mazalienė.

Tam pritaria ir K.Remeikatė – ji maisto planavimą pradeda patikrindama, kokios akcijos vyksta parduotuvėje. „Pirmieji produktai, kuriuos tikrinu, visada yra mėsa ir žuvis, nes tai yra mano patiekalų pagrindinis ingredientas“, – sako maisto tinklaraštininkė.

Apsipirkimas / „Rimi“ nuotr.

Sutaupyti padeda ir tinkamai pasirinkta pakuotė – gerai įvertinus, kiek produktų šeimos ūkis suvartos, nereiks sukti galvos dėl likučių ar to, kad į parduotuvę reikia grįžti anksčiau laiko.

„Mes šeimoje renkamės didžiausias pakuotes, – sako L.Mazalienė. – Kadangi mūsų šeimoje yra trys maži vaikai, didesnės pakuotės būna ir pigesnis, ir patogesnis pasirinkimas. Pavyzdžiui, jeigu galima rinktis iš litro ir dviejų litrų pieno, perku dviejų litrų pieną. Kartais netgi imu dvi pakuotes po du litrus, nes mūsų šeimoje pienas yra labai mėgstamas. Pavyzdžiui, jeigu yra braškių su pienu sezonas.“