Lietuvos jaunieji krepšininkai – Europos čempionai: 16-mečiai finale nugalėjo ispanus

Lietuvos U-16 vaikinų krepšinio rinktinė – Europos čempionė / FIBA nuotr.
Šaltinis: 15min, Žmonės.lt
2022-08-21 00:58
AA

Lietuvos jaunimas po 14 metų pertraukos iškovojo auksą Europos U-16 vaikinų krepšinio čempionate. Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje vykusiame finale 16-mečiai lietuviai nugalėjo Ispanijos rinktinę 77:68 ir tapo čempionais.

Europos U-16 vaikinų čempionatuose Lietuva buvo triumfavusi vieną kartą – 2008 metais. Nuo tada pralaimėjo keturis finalus (2009, 2010, 2015, 2016 m.), iš jų du – ispanams.

Šįkart tituluočiausią šios amžiaus grupės Europos komandą Tomo Purlio auklėtiniai nugalėjo turėdami iniciatyvą didžiąją rungtynių dalį, rašo portalas 15min.

Nuo 1971 metų vykstančiuose U-16 čempionatuose Ispanija yra pelniusi net 19 medalių (5 aukso, 8 sidabro, 6 bronzos) ir į Šiaurės Makedoniją atvyko ginti titulo.

Tačiau Mantas Laurenčikas, Kasparas Jakučionis, Nedas Raupelis ir kiti Lietuvos rinktinės krepšininkai čempionato metraštyje auksinėmis raidėmis šįkart įrašė savo pavardes.

Bronzos medalius iškovojo Prancūzijos jaunieji krepšininkai, mažajame finale 65:45 nugalėję bendraamžius iš Graikijos.

Gana chaotiškose finalo rungtynėse netrūko skubotų metimų ir klaidų – abi komandos suklydo po 20 kartų, o lietuviams koją kišo ir netikslūs baudų metimai (18/30).

Tuo tarpu ispanai realizavo vos 5 tolimus metimus iš 27 (19 proc., Lietuva – 7/21, 33 proc.).

Fotogalerija:

Lietuvos U-16 vaikinų krepšinio rinktinė – Europos čempionė (22 nuotr.)
+16

Pagrindiniu auksinio triumfo kalviu lemiamame mūšyje tapo puikų pasirodymą surengęs ir kertiniais metimais pasižymėjęs M.Laurenčikas.

Vienas rinktinės lyderių pelnė 26 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Mantas Laurenčikas / FIBA nuotr.
Mantas Laurenčikas su 16-mečių rinktine / FIBA nuotr.
Nojus Indrušaitis ir Mantas Juzėnas / FIBA nuotr.

Į simbolinį turnyro geriausių žaidėjų penketuką buvo išrinktas Nojus Indrušaitis, čempionate vidutiniškai fiksavęs 15,1 taško, 4,6 atkovoto kamuolio ir 12,3 naudingumo balo.

Rungtynių eiga:

Ispanai per pirmą ketvirtį prametė visus šešis tritaškius (0/6). Lietuviai tolimais metimais nepiktnaudžiavo ir taškus medžiojo arčiau krepšio.

Po N.Raupelio prasiveržimo lietuvių persvara pasiekė 7 taškų ribą (22:15), o kėlinys pasibaigė rezultatui esant 24:19.

Ispanus gelbėjo po lietuvių krepšiu atkovoti kamuoliai (5).

Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai – per tris minutes lietuviai pataikė tik vieną metimą, bet šis M.Laurenčiko tritaškis vis tiek leido tašku padidinti skirtumą (27:21).

Dar du šūviai iš distancijos, pataisytas netikslus metimas ir Lietuvos rinktinė atitrūko – 34:21.

Ispanai taškus ėmė rinkti pražangų pagalba, o rankelę pajutęs K.Jakučionis smeigė du tolimus metimus – 42:29.

Pašėlusio tempo antrasis kėlinys baigėsi švieslentėje degant rezultatui 46:32. M.Laurenčiko sąskaitoje buvo 12, N.Raupelio – 10 taškų.

Trečiajame kėlinyje ispanai sumažino skirtumą iki 8 taškų (50:42), bet M.Laurenčikas tritaškiu grąžino dviženklę persvarą (53:42).

Vis tik ispanai stengėsi išlaikyti kovinį atstumą (55:47). Po trijų kėlinių lietuviai buvo priekyje 59:49.

M.Laurenčikas pelnė taškus ir padidino persvarą ik 12-ikos (61:49), tačiau ispanai surengė žaibišką spurtą 9:0 ir priartėjo vos per vieną metimą (61:58).

Mario Saint-Supery / FIBA nuotr.

Mario Saint-Supery tempė ispanus į priekį, jau ketvirto kėlinio pradžioje turėjęs 30 taškų. Lietuvių vedliu tapo M.Laurenčikas.

Keturi iš eilės jo taškai leido Lietuvos rinktinei įkvėpti šiek tiek oro (65:58), o po minutės pertraukėlės M.Laurenčikas smeigė ir tritaškį (68:58).

Lietuvių žaidime vėl pasipylė klaidos ir netikslūs metimai. Ispanai tuo pasinaudojo ir vėl sumažino skirtumą iki trijų taškų (70:67).

Lietuvos rinktinė galėjo nesunkiai įtvirtinti pergalę, bet švaistė progas prie baudų metimų linijos. Vis dėlto klaidų neišvengė ir ispanai – lietuviai atsilaikė ir laimėjo rungtynes 77:68.

Lietuva: Mantas Laurenčikas 26, Nedas Raupelis 16, Kasparas Jakučionis 15, Nojus Indrušaitis 6.

Ispanija: Mario Saint-Supery 31, Jorge Carotas 10, Ikeras Garmendia 8, Miquelis Llompartas 6.