Martynas ir Aistė Šniokos vestuves surengė „Burning Man“ festivalyje: idėja gimė tarsi juokais

Martynas ir Aistė Šniokos / Žanetos Paunksnės nuotr.
Urtė Martusevičiūtė, 15min
Šaltinis: Žmonės
AA

2019 metais Martynas Šnioka su dabar jau žmona Aiste Šnioka atšoko vestuves. Šias surengė ypatingoje vietoje – festivalyje „Burning Man“, kur pora jau seniai norėjo prisiekti vienas kitą mylėti tol, kol mirtis išskirs. Tiesa, vestuvės grandioziniame festivalyje visai ne naujiena – čia netgi yra departamentai, atsakingi už sutuotuvių ceremonijas.

15min portalui Martynas papasakojo apie įspūdžius ir iššūkius organizuojant šventę.

Apie Martyno Šniokos ir jo žmonos Aistės vestuves portalas 15min rašo tik dabar, nors jos įvyko dar 2019 metais, mat tik neseniai pora paviešino trumpą filmuką iš savo lemtingos dienos socialiniame tinkle „TikTok“. Vestuvės išskirtinės ne tik dėl to, kad vyko bene garsiausiame ir spalvingiausiame festivalyje „Burning Man“, bet ir dėl visos stilistikos bei idėjos.

15min susisiekus su Martynu, šis noriai papasakojo, kaip viskas vyko. Pirmas dalykas, kurį tatuiruočių meistru dirbantis vyras pabrėžė pokalbio pradžioje – šiemet jis su žmona planuoja „Burning Man“ festivalyje atšvęsti ir vestuvių metines. Vėliau kalbėjome apie viską nuo pradžių.

Idėja gimė renkantis akinius nuo saulės

Martynas ir Aistė vieną vasarą būdami Kaune ieškojo akinių nuo saulės. Rado tokius apvalius, tarsi alpinisto, kurie uždengia akis iš šonų, kad niekas nespigintų kopinėjant. Juos pamatęs, Martynas pasakė savo būsimai žmonai, tuo metu sužadėtinei, kad jie tiktų į „Burning Man“. O gal festivalyje pavyktų ir susituokti?

„Ėmėme diskutuoti, per tuos akinius iš tikrųjų gimė idėja susituokti festivalyje. Iš pradžių kalbėjome tarsi juokais, bet tada kažkaip užkibome“, – 15min portalui pasakojo M.Šnioka.

Pasirodo, festivalis turi net savo atskirą vestuvių departamentą. Tokio masto renginyje viskam yra vietos. Jame dirba žmonės, kurie turi teisę sutuokti. Vis dėlto norint čia įregistruoti savo santuoką, reikia apsišarvuoti geležine kantrybe ir pasiruošti nesibaigiančiam popierizmui.

Martynas ir Aistė Šniokos / Žanetos Paunksnės nuotr.

„Ilgiausiai užtruko informacijos ieškojimas, kaip susituokti, ko reiks, ir panašiai. Paskui susirašėme su moterimi, kuri mus sutuokė. O pagrindiniai reikalai vyko jau pačioje Amerikoje. Važiavome išsiimti dokumentus, į kitą miestelį – priduoti.

Porą dienų prieš vestuves tiksliai nežinojome, kur jos vyks. Juokėmės, kad, jeigu Lietuvoje taip atsitiktų, tai turbūt rautumėmės plaukus. Bet festivalyje buvo tokia rami nuotaika, žinojome, kad vis tiek viskas bus gerai. Vietų buvo begalė, nes daug meno kūrinių, o būtent prie vieno iš jų norėjome vienas kitam prisiekti.“

Galiausiai jiedu išsirinko simbolišką skulptūrą – milžinišką širdį. Nuo stovyklavietės, kurioje buvo apsistoję, ta vieta buvo toli, tad reikėjo susiderinti, kad kas nuvežtų.

„Mus vežė vietiniai atviri autobusiukai – drakonai ant ratų. Jie buvo tarsi limuzinas“, – kalbėdamas su 15min šypsojosi pašnekovas.

Kai jaunavedžiai atvyko į savo išrinktą vietą, juos pasveikino būrys festivalio stovyklavietėje sutiktų lietuvių, kadangi kartu vyko tik keli draugai. Tvyrojo gera nuotaika, visi džiaugėsi dėl jųdviejų meilės.

„Siūlėme vykti į festivalį tiek draugams, tiek šeimos nariams. Visi norėjo, bet, kai atėjo ta diena, dauguma atkrito. Liko vieni – jie tapo ir mūsų liudytojais. Gyvenome lietuvių stovyklavietėje, tad buvo lengviau, nes jie mums daug ką paaiškino, o vėliau kartu šventėme vestuves“, – prisiminė M.Šnioka.

Martynas ir Aistė Šniokos / Žanetos Paunksnės nuotr.

Kūrė įžadus, pati siuvosi suknelę

Sunkiausia, kaip teigė pašnekovas, buvo gauti bilietus. Lietuvos laiku juos ima pardavinėti 22 val., reikėjo laukti eilėje kokią valandą, tačiau pora vis tiek jų negavo.

„Nenuleidome rankų, pirkome lėktuvo bilietus, turėjome planą B tiesiog leisti laiką Amerikoje, jei ir nevažiuosime į festivalį. Bet galiausiai, per draugų draugus nusipirkome bilietus ir mums pavyko“, – 15min portalui pasakojo tatuiruočių meistras.

Buvo ir daugiau iššūkių. Pavyzdžiui, Aistė pati sau siuvosi vestuvinę suknelę, vaikščiojo į kursus, kad to išmoktų. Moteris, kaip pasakojo jos sutuoktinis, turėjo svajonę rūbą tokiai svarbiai progai pasisiūti pati sau. Su žvyneliais, anot Martyno, buvo daug darbo, o pačią suknelę siuvo net kelis mėnesius.

Martynui bene didžiausias iššūkis buvo pasirašyti įžadus. Jiedu nusprendė, jog savarankiškai juos susikurs.

„Reikėjo daug susikaupimo. Buvome sutarę, jog patys rašysim vienas kitam. Galvojau, ką nuoširdžiai noriu pažadėti savo būsimajai žmonai. Reikėjo susikaupti ir galvoti, ką ji norėtų, kad aš pažadėčiau“, – atviravo M.Šnioka.

Martynas ir Aistė Šniokos / Žanetos Paunksnės nuotr.

Sukūrė filmuką

Vis dėlto įspūdžiai iš šventės jam yra išlikę patys geriausi: „Neįsivaizduoju, kur šventė būtų galėjusi įvykti geriau. Nuoširdžiau ir būti negalėjo. Ten tokia vieta, kur yra maksimali laisvė, pasitikėjimas savimi. Sunku net nupasakoti tą jausmą, kuris apėmė ten būnant. Atrodo, kad visai kita realybė nei ta, kurią turime čia. Tarsi iš kitos dimensijos viskas.“

Po savaitės, praleistos „Burning Man“ festivalyje, pora kopinėjo medų ir keliavo po Ameriką. Išėjo tarsi dviguba kelionė. Sutuoktiniai aplankė daugumą nacionalinių Amerikos parkų.

Kelionės metu jie viską filmavo, o grįžę parodė „Pasakos“ kino teatre savo artimiesiems. Filmuotą medžiagą siuntė draugui, iš viso to išėjo 30 minučių trukmės filmukas.

„Norėjome, kad visi pajaustų ir pabūtų kartu, kas negalėjo. Po to pavakarieniavome restorane“, – 15min pasakojo M.Šnioka.

Martynas ir Aistė Šniokos / Žanetos Paunksnės nuotr.

Suvedė tatuiruotės

Martynas ir Aistė susižadėjo po dvejų metų draugystės, o dar po pusantrų – susituokė. Tiesa, jie atskleidė neturintys tikslios datos, kada pradėjo draugauti.

Visgi jų susipažinimo istorija išskirtinė ne ką mažiau nei vestuvės. Porą suvedė tatuiruotės. Aistė atėjo pasidaryti tatuiruotės pas Martyną, pasidarė vieną, sugrįžo darytis antros, tada jie ėmė bendrauti daugiau.

Šiuo metu Aistė yra laisvai samdoma darbuotoja, dirba renginių, reklamos srityje.

Sutuoktiniai daug keliauja. Abu yra užsidegę pažinti naujus kraštus. Be to, kartu sportuoja, lanko jogą.

„Turime visokių veiklelių, kuriomis užsiimame“, – šypsojosi Martynas.

Martynas ir Aistė Šniokos (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau