Meghan Markle laimėjo bylą prieš Jungtinės Karalystės leidėjus: sulauks simbolinio žalos atlyginimo

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Princo Harry žmona Meghan Markle laimėjo bylą prieš vieną didžiausių Jungtinės Karalystės spaudos grupių, kurioje reikalavo simbolinio 1 svaro žalos atlyginimo, apeliaciniam teismui priėmus jai palankų sprendimą dėl teisės į privatumą pažeidimo iškeltoje byloje.

Minėtą 1 svaro arba 1,2 euro kompensaciją grupė „Associated Newspapers“ turės išmokėti už netinkamą privačios informacijos panaudojimą. Be to, M. Markle bus išmokėta „konfidenciali suma“ už jos autorinių teisių pažeidimą.

Praėjusį mėnesį Londone Apeliacinio teismo priimtą rašytinę nutartį trečiadienį paskelbė „Associated Newspapers“ advokatai. Tarp šios grupės leidžiamų laikraščių yra „Mail on Sunday“ ir „MailOnline“.

Nutartyje taip pat sakoma, kad leidėjai turės padengti 300 000 svarų siekiančias Sasekso kunigaikštienės teisines išlaidas.

„Associated Newspapers“ pranešė, kad svarsto galimybę pateikti dar vieną apeliaciją JK Aukščiausiajam Teismui, nes Aukščiausiojo Teismo teisėjas pernai priėmė buvusiai JAV televizijos aktorei palankų sprendimą neužbaigęs viso proceso.

Sasekso kunigaikštienė bylinėjosi su „The Mail on Sunday“ leidėjais dėl 2019 metais leidinio paskelbto jos privataus laiško, kurį spaudai pateikė jos tėvas.

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

„Associated Newspapers“ advokatai teisme sakė, kad M. Markle laišką parašė žinodama, kad jis bus nutekintas, nors viešai ji to nepripažino.

Praėjusį mėnesį M. Markle atsiprašė Apeliacinio teismo, prisipažinusi, kad leido vienam savo padėjėjui papasakoti ją palankiai vaizduojančios biografijos autoriams apie princo Harry sutuoktinės, kaip vieno iš pagrindinių karališkosios šeimos narių, neilgai trukusį vaidmenį. M. Markle anksčiau šį faktą neigė. 

40 metų M. Markle ir 37 metų Harry šiuo metu gyvena Kalifornijoje, netoli Los Andželo, kur persikėlė 2019 metais atsisakę karališkosios šeimos narių pareigų. Sasekso kunigaikščiai yra iškėlę bylų dėl įtariamų teisės į privatumą pažeidimų virtinei leidėjų.

Princas Harry ir Meghan Markle „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau