Mirė filmo „Geri vyrukai“ žvaigždė, gangsterį vaidinęs Paulas Sorvino

Paulas Sorvino / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sulaukęs 83 metų mirė JAV aktorius Paulas Sorvino, geriausiai žinomas dėl Paulie Cicero vaidmens, atlikto 1990-ųjų filme „Geri vyrukai“ (Goodfellas), praneša BBC.

Aktoriaus atstovas spaudai Rogeris Nealas pranešė, kad P.Sorvino mirė dėl natūralių priežasčių savo namuose Indianoje.

P.Sorvino gedi žmona ir trys vaikai. Pasklidus žiniai apie Holivudo žvaigždės mirtį, jo žmona Dee Dee Sorvino savo pranešime teigė, kad „kito tokio, kaip Paulo Sorvino niekada nebebus“.

„Jis buvo mano gyvenimo meilė ir vienas geriausių kada nors ekrane ir scenoje vaidinusių aktorių“, – pridūrė D.Sorvino.

Paulas Sorvino / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per beveik penkis dešimtmečius trukusią karjerą kine ir televizijoje P.Sorvino labiausiai garsėjo policininkų bei gangsterių vaidmenimis.

1939 m. Brukline gimęs P.Sorvino, kurio motina buvo fortepijono mokytoja, karjerą šou versle pradėjo 1964 metais, suvaidinęs miuzikle „Bajour“. Po ketverių metų jis nusifilmavo savo pirmajame filme – juodojoje komedijoje „Where's Poppa?“.

Paulas Sorvino filme „Goodfellas“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

1971 m. Paulas Sorvino kartu su Alu Pacino vaidino filme „The Panic in Needle Park“. Po trejų metų viename ekrane pasirodė su neseniai mirusiu aktoriumi Jamesu Caanu, suvaidinę filme „The Gambler“.

Vis dėlto pačiu ikoniškiausiu P.Sorvino vaidmeniu laikomas 1990 metais pasirodęs Martino Scorcese's filmas „Geri vyrukai“ („Goodfellas“). Jame aktorius suvaidino nusikalstamo pasaulio bosą Paulie Cicero. Šį personažą įkvėpė realiai egzistavęs Bruklino gangsteris Polas Vario.

Paulas Sorvino / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Būtent filmas „Geri vyrukai“ ir serialas „Įstatymas ir tvarka“ daugelio žiūrovų akyse P.Sorvino įtvirtino kaip nusikaltėlio ar policininko personažų aktorių.

Per savo karjerą P.Sorvino suvaidino daugiau nei 50 filmų ir dešimtyse televizijos laidų. Nepaisant to, kad senstant jo sveikata pašlijo, jis vis vien tęsė savo karjerą – suvaidino paskutiniuose savo filmuose „Welcome to Acapulco“ ir „Godfather of Harlem“.

Skaitykite daugiau