Operoje „Saulė ir jūra“ išgarsėję Svetlana ir Jonas Statkevičiai: „Graži senatvė neateina savaime“

Renginių ciklas „60+ KINE“  / Loretos Kondratės nuotr.
Renginių ciklas „60+ KINE“ / Loretos Kondratės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-06-23 20:50
AA

Šią savaitę vykusiame renginių cikle „60+ KINE“ senjorai buvo pakviesti į Vilniuje, Kaune ir Druskininkuose surengtus nemokamus kino seansus. Jau ketvirtus metus organizuojama pramoga vyresnio amžiaus žmonėms šiemet po miestus keliavo su šūkiu „60+ gražūs, stilingi, laimingi“ ir parodė, kad Lietuvos senjorai ne tik mėgaujasi gyvenimu, bet ir drąsiai eksperimentuoja, išbandydami tai, ko dar niekuomet nebandė. Taip pirmą kartą podiumu žengė bei modeliais tapo dešimtys senjorų, tarp kurių ir operoje „Saulė ir jūra“ išgarsėję Svetlana ir Jonas Statkevičiai.

Senjorams skirtas žurnalas „60+“ jau ne vienerius metus griauna mitus apie pensinį amžių ir įkvepiančiais pavyzdžiais bei istorijomis įrodo, kad senatvė gali būti kupina naujų potyrių bei atradimų. Šiemet į kino seansų renginių ciklą pakvietęs projektas senjorus skatino kalbėti apie grožį, stilių ir madą, mat gyvenimo tėkmėje nėra tokio taško, kuris nebeleistų pasipuošti.

Tą tvirtina ir modeliais pirmą kartą tapę, pasaulinio pripažinimo pelniusios operos-performanso „Saulė ir jūra“ vyriausieji atlikėjai Svetlana Bagdonaitė-Statkevičienė ir jos vyras Jonas.

Renginių ciklas „60+ KINE“ / Loretos Kondratės nuotr.

„Kaip modeliai tokiame renginyje dalyvavome pirmą kartą. Su vyru vadovaujamės gyvenimo principu, kad galime sau leisti suklysti, bet negalime leisti nepabandyti, nes tuomet nereikės jausti savigraužos dėl nepatirtų įspūdžių. Visais laikais dailininkai, vaizduodami moterį ar vyrą, stengėsi išryškinti jų kūno grožį, bet grožis yra neatsiejamas nuo sveikatos. Graži išorė ne visada atspindi turtingą vidinį žmogaus pasaulį, todėl reikėtų siektų jų suderinamumo. Man patinka kažkada perskaityti frazė: „nėra negražių moterų, yra tik moterų, kurios nenori būti gražios“. Graži ir harmoninga senatvė neateina savaime, ją turime susikurti patys“, – renginio įspūdžiais dalinasi moteris.

Daugelis vyresnės kartos atstovų Svetlaną prisimena kaip estrados dainininkę, romantiškų dainų „Jūreivių keliai“, „Vinguriavo takelis“ ar „Žuvėdra“ atlikėją, todėl nenuostabu, kad muzika jos neapleidžia net ir metams bėgant. Prieš dešimtmetį uždainavusi operoje „Geros dienos!“, šiandien moteris kartu su vyru Jonu gastroliuoja po visą pasaulį, arijas apie kremą traukdami ant smėlio, prestižinę „Auksinio liūto“ statulėlę gavusioje operoje „Saulė ir jūra“.

Svetlana neslepia, šis pasirodymas savo netradiciškumu reikalavo nemažai drąsos, mat dailios sceninės suknelės iškeistos į atvirus maudymosi kostiumėlius, tačiau senjorė teigia besidžiaugianti vis dar galinti būti meno naujienų sūkuryje.

Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ Sidnėjaus rotušėje. / Wendell Teodoro nuotr.

„Gulint ant nugaros, iškėlus galvą, dainuoti vilkint tik maudymosi kostiumėlį – buvo iššūkis. Bet gyvenimas rodo, kad žmogus, jeigu tik nori ir sugeba, gali įveikti visas kliūtis. Meilė muzikai, dainavimas lydi mane visą gyvenimą, verčia pasitempti, nuolat tobulėti, neprarasti formos, treniruoti atmintį ir būti muzikinių naujienų sūkuryje. Labai džiaugiuosi, kad atsiradau laiku ir vietoje ir šiandien turiu galimybę atstovauti Lietuvai tarptautiniuose meno festivaliuose tiek su opera-performansu „Geros dienos!“, tiek su opera-performansu „Saulė ir jūra“, – tikina senjorė.

Nors ši opera susilaukė tarptautinio pripažinimo ir šlovės, joje dainuojančių Svetlanos ir Jono gyvenimas nedaug kuom pasikeitė, tik kasdienybėje atsirado daugiau kelionių ir naujų pažinčių, praturtinančių vidinį pasaulį. Pora jau kartu daugiau nei penkis dešimtmečius ir kartu pasitikdami orią senatvę, neleidžia sau liūdėti, tokį patį požiūrį ragindami puoselėti ir kitiems savo bendraamžiams.

Renginių ciklas „60+ KINE“ / Loretos Kondratės nuotr.

„Abu esame Laisvės alėjos vaikai. Kai augome, mūsų namai buvo vienas prieš kitą ir Jonas kartu su mokyklos bičiuliais veidrodėliu šviesdavo man į langus. Taip ir prasidėjo mūsų vaikiška draugystė, kuri tęsiasi skaičiuojanti 53-ejus santuokos metus. Žmogus, išradęs visiems tinkantį laimingos santuokos receptą, gautų Nobelio premiją, tačiau mūsų darnios santuokos paslaptis – abipusė pagarba, pakantumas ir kantrybė, kuri nugali viską. Pasiekus pensinį amžių nereikia visko atsisakyti ir socialiai izoliuotis. Daug kas priklauso nuo požiūrio į gyvenimą ir sveikatos. Norime palinkėti visiems peržengusiems 60 metų ribą daugiau optimizmo, susirasti tokią veiklą, kuri teiktų džiaugsmą, atitiktų poreikius ir interesus“, – sako Svetlana.

Renginių ciklo „60+ KINE“ metu netruko skanių vaišių, pokalbių prie kavos ir arbatos puodelių, žaidimų ir smagių prizų, o vasaros madų senjorams pristatymą bei dizainerės Modestos Šukės stiliaus patarimus vainikavo ironijos ir absurdiškų situacijų kupina Tito Lauciaus komedija „Paradas“. Projekto „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė teigia kasdien bendraudama su senjorais iš jų pasisemianti įkvėpimo bei drąsos gyvenimo potyrius ragauti dideliais šaukštais ir džiaugiasi, kad šalyje požiūris į senatvę keičiasi, žmonėms nelaukiant jos su baime.

„Būti laimingam amžius nėra riba. Senjorai nori ir moka būti gražūs, ypatingi bei stilingi. Jie fotografuojasi reklamoms, filmuojasi klipuose, drąsiai eksperimentuoja, išbando dalykus pirmą sykį savo gyvenime ir net kaip tikri supermodeliai žingsniuoja podiumu, sidabru papuoštus plaukus priimdami it gražiausią aksesuarą. Tiems, kas galvoja, jog senjorai nesilinksmina, nekeliauja, nepramogauja, drąsiai galiu pasakyt, jog tai netiesa, nes kaskart sutinku senjorų su tokiomis didelėmis ambicijomis, kad net jaunimas prieš juo turėtų lenkti galvą“, – tikina projekto iniciatorė Laura.

Fotogalerija:

Renginių ciklas „60+ KINE“ (28 nuotr.)
+22