Parodą apie meilę ir neapykantą atidariusi Indra Marcinkevičienė kviečia pasinerti į save

Indra Marcinkevičienė per parodos atidarymo vakarą / Karlo („Comstudio“) nuotr.
Indra Marcinkevičienė per parodos atidarymo vakarą / Karlo („Comstudio“) nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-09-23 08:31
AA

„Ši paroda yra apie meilę ir šilumą, pavydą ir neapykantą“, – sako Indra Marcinkevičienė, Trakų Vokės dvaro sodyboje atidariusi didelio susidomėjimo sulaukusią personalinę parodą „Pasinerk į savo gelmes“.

Spalvingoje parodoje eksponuojama pirmoji Indros sukurta „Madona“, dedikuota šviesaus atminimo jos mamai, užauginusiai šešis vaikus. Šis kūrinys paskatino autorę imtis didesnio projekto ir sukurti dvylika Madonų. Kiekvienas iš kūrinių turi savo provaizdį: yra įkvėptas Indros artimųjų, mūzų, pažįstamų. Kartu tai – ir visų patiriamų jausmų bei būsenų atspindžiai.

Kiekviena Madona turi savo garso takelį, kuris išgaunamas skenuojant meno kūrinį. Indros kūrybą praplečia išradėjas, kompozitoriaus Gleb Divov ir jo pirmasis pasaulyje DI – dirbtinio intelekto –  muzikos kompozitorius „Musical Blockchain“.

Indros Marcinkevičienės parodos atidarymo vakaras / Karlo („Comstudio“) nuotr.

Tryliktoji ekspozicijos Madona – „Santa morčius“, sukurta pagal Pietų Amerikos Madoną „Santa Muerte“. Šiame kūrinyje, pasitelkdama jai svetimą vulgaresnę estetinę kalbą, autorė aiškiai išsako savo poziciją apie barakudas.

Dar viena grupė parodoje eksponuojamų kūrinių žaismingai, su lakia fantazija vizualizuoja sovietmečio realybę ir džiaugiasi Stalino saulės, pilkumo ir stygiaus pabaiga.

„Tie laimingieji, kuriems pavykdavo gauti nors ir pusžalių bananų, juos laikydavo tamsiose spintelėse. Dažnas priklupęs, kaip prieš kokį altorių, uostydavo dureles, už kurių gulėdavo išsvajotieji vaisiai“, – prisimena Indra. Deficitu buvę bananai tapo dar vienu ryškiu jos kūrybos motyvu.

Indros Marcinkevičienės parodos atidarymo vakaras / Karlo („Comstudio“) nuotr.

Indra Marcinkevičienė – išskirtinė menininkė, kurianti dekoratyvius pano, instaliacijas. Ji – ir pripažinta baldų bei interjero dizainerė, bet pastaruoju metu ypač aktyviai kuria vaizduojamojo  meno sferoje.

Menininkė yra žinoma kaip puiki koloristė. Tokia spalvinė gama, kurią ji naudoja, nėra tipiška nei Lietuvos, nei kitų Šiaurės Europos šalių dailės mokykloms. Ši Indros savybė yra tarsi jos vizitinė kortelė.

Indros Marcinkevičienės parodos atidarymo vakaras / Karlo („Comstudio“) nuotr.

„Ji yra apdovanota šamano siela. Atsikračiusi savo individualumo, menininkė iš naujo atranda pirmapradžio meno įtakos galią. Jis tarnauja jai kaip pagrindas arba kaip variklis,“ – sako prancūzų meno kritikas, dėstytojas, knygų ir katalogų autorius Christianas Noorbergenas.

Indros kūriniai eksponuoti „NB Gallery“ Danijoje, šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius“, „Arkos galerijoje“, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje Vilniuje, Kauno paveikslų galerijoje, Janinos Monkutės-Marks muziejuje Kėdainiuose „(At)kurti“, M.K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, menų festivalyje „Rodins des bois“ ir „Salon d'Arts Plastiques de La Rochelle“ Prancūzijoje. 2018 metais Indra dalyvavo Paryžiuje vykusioje parodoje „Šiuolaikinis lietuvių menas“, skirtoje paminėti Lietuvos šimtmetį.

Paroda „Pasinerk į savo gelmes“ Trakų Vokės dvaro sodyboje veiks iki lapkričio 30 dienos.  

Fotogalerija:

Indros Marcinkevičienės parodos „Pasinerk į savo gelmes“ atidarymo vakaras (71 nuotr.)
+65