Patarimai, kaip saldžiai miegoti net ir tvankią naktį

Moteris miega / Vida Press nuotr.
Moteris miega / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-07-29 09:25
AA

Laukėm laukėm ir vėl sulaukėm – karščių. Tvankumo. Su skaisčia saule ir galimybe vėl visu gražumu parodyti savo įdegį, atėjo ir dilema: o ką daryti, kai ir naktį karšta? Keli patarimai, kurie padės net ir tvankią naktį saldžiai miegoti.

Pastarosiomis dienomis ne vienas mūsų naktį nubudo išpiltas prakaito – net kai pavyksta užmigti, kūnui vis tiek yra per karšta, ir to pasekmė gausesnis prakaitavimas. Tai nėra malonu. Prakaitavimas atlieka kūno ventiliavimo funkciją, tačiau organizmui irgi reikia pailsėti.

Kaip esame nekart rašę, geriausia miegamojo temperatūra yra apie 18 laipsnių. Tad patys suprantate, kodėl nesmagiai jaučiatės, kai kambaryje – daug šilčiau. Ir jeigu dieną dar galime palįsti po šaltu dušu, suvalgyti porciją šerbeto ar vilkėti labai lengvus drabužius, ką daryti naktį?

Vėsos sukūrimas

Bent jau pradžiai atvėsinti kambarį padeda grindų išplovimas šlapiu skuduru. Kai grindys atvės, ir kambaryje bus šiek tiek vėsiau. Taip pat labai padeda geras kambario išvėdinimas prieš miegą ir miegojimas šalia atviro lango. Jei lauke nepučia smarkus vėjas ir nemiegate prie pat lango, drąsiai ir plačiai jį atverkite.

Atsivėsinti galite ir iš vidaus – išgerkite vėsaus vandens stiklinę prieš miegą.

Pakeiskite patalynę

Rinkitės šimtaprocentinės medvilnės patalynę, kad oda laisvai kvėpuotų.

Juokas juokais, bet tikrai dar yra nemažai tokių, kurie nuo pavasario neiškeitė postorės antklodės į lengvą ir plonytę. Kada jei ne dabar tai padaryti? Jeigu jūs esate vieni iš tų, gali būti, kad vien šis žingsnis smarkiai pagerins miego kokybę ir padės išvengti prakaitavimo naktį.

Rinkitės šimtaprocentinės medvilnės patalynę. Jei tikrai karšta, apsikloti pakaks vien antklodės užvalkalo. Svarbiausia, kad oda galėtų kvėpuoti.

Beje, paklodė irgi yra smarkiai atsakinga už tai, kad pakyla mūsų kūno temperatūra. Paklodė, pagaminta iš sintetinių medžiagų (tarkime, poliesterio), sulaiko karštį, todėl mums karščiau ir sunkiau miegoti.

Mieganti mergina

Atšaldykite pagalvės užvalkalą

Skamba egzotiškai, bet ko tik nesugalvosi vardan saldaus miego. Likus 15 minučių iki ėjimo gulti, įdėkite savo pagalvės užvalkalą į švarų plastikinį maišą. Jei turite sandarų – juo geriau. Ir įdėkite jį į šaldiklį. Prieš miegą ištraukite užvalkalą ir apvilkite pagalvę. Vėsumo pakaks kelioms valandoms, taigi tikrai spėsite užmigti ir bus vėsu galvai. Juk kartais būna taip karšta, kad, rodos, prakaitas sunkiasi net iš plaukų.

Apsipurškite veidą ir kūną

Po vėsiu dušu prieš eidami miegoti tikriausiai palendate, bet dar vienas malonus dalykas, kurį galite padaryti jau gulėdami lovoje, tai apsipurkšti terminio šaltinio vandeniu veidą ir visą kūną. Tai momentinė atgaiva, bet kas sakė, kad negalite to pakartoti? Ypač jei nubudinėjate naktį, nes jums per tvanku.

Nukreipkite orą į kojas

Jei nukreipsite vėsią srovę į galūnes, tai paskatins vėsų orą cirkuliuoti po visą kūną.

Jei nesate iš tų, kurių galūnės šaltos net vasarą, ir jei turite „vėjelį“, eidami miegoti nukreipkite jį į kojas. Paprastai daroma atvirkščiai – vėjas nukreipiamas į galvą arba kūną, tačiau jei nukreipsite jį į galūnes, tai paskatins vėsų orą cirkuliuoti po visą kūną ir jį bent šiek tiek atvėsins.

Juk žinote seną gerą tiesą – kai šalta kojoms, šaltoka ir visam kūnui.

Tinkami apatiniai drabužiai

Nors atrodo, kad miegoti nuogiems karštą naktį yra geriau nei su drabužiais, ar tikrai geriau, turite įsitikinti patys. Vieniems tai labai padeda, o kiti skundžiasi, kad išprakaitavus prakaitas taip ir lieka ant kūno, užuot kad būtų sugertas drabužių. Jei esate iš pastarųjų, rinkitės lengvus minkštus medvilninius naktinukus ar laisvus šortukus ir palaidinę. Svarbu, kad oda kvėpuotų.

Mieganti mergina

Palikite sau erdvės

Kalbame apie miegojimą su partneriu – nors tai ir malonu, tačiau jeigu jūsų kūnai susiglaudę arba prie pat vienas kito, kūno temperatūra dar pakils ir abiem bus sunkiau miegoti. Jei lova ar sofa nėra siaura, palikite vienas kitam erdvės miegoti tokia pozicija, kokia patinka, geriausia, kad kojos ir rankos nesiliestų – tada oras laisvai cirkuliuos, o ne užsilaikys.