Per „Oskarus“ smurtavęs W.Smithas po 4 mėn. tylos kreipėsi į Ch.Rocką: siunčia video žinutę

Willas Smithas ir Chrisas Rockas / Stop kadras ir Scanpix nuotr.
Willas Smithas ir Chrisas Rockas / Stop kadras ir Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-29 22:19
AA

Ryškiausiu kovą vykusios „Oskarų“ teikimo ceremonijos akcentu, be abejo, tapo laureato Willo Smitho smūgis komikui Chrisui Rockui. Šis poelgis W.Smithui kainavo narystę JAV Kino meno ir mokslo akademijoje ir galimybę 10 metų dalyvauti kino bendruomenės renginiuose, tačiau ilgainiui dėl incidento kilusios audros nurimo. Vis tik, praėjus keturiems mėnesiams po apdovanojimų, vandenį sujudino pats kaltininkas – ji paviešino vaizdo įrašą, kuriame Ch.Rockui perdavė svarbią žinutę.

Savaitę po 2022-ųjų „Oskarų“ ceremonijos kino bendruomenė ir internetas tiesiog ūžė nuo diskusijų apie Willo Smitho smūgį Chrisui Rockui. Žmonės svarstė, kas laukia pirmąją prestižinę statulėlę laimėjusio aktoriaus bei sekė kiekvieną konflikto dalyvių pasisakymą. Nors JAV Kino meno ir mokslo akademijos bausmė netrukus paaiškėjo, įtampa tarp smurtavusio W.Smitho ir Ch.Rocko niekur nedingo, mat pastarasis dar nėra pasirengęs apie tai kalbėti.

Praėjus keturiems mėnesiams po incidento, Willas Smithas ėmėsi veiksmų. Penktadienį jis platformoje „YouTube“ ir socialiniuose tinkluose „Instagram“ bei „Facebook“ pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame dar kartą atsiprašė Ch.Rocko ir perdavė jam svarbią žinutę.

Willas Smithas, Chrisas Rockas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Aš susisiekiau su Chrisu ir gavau žinutę, kad jis dar nepasirengęs kalbėtis, o kai bus, jis pats susisieks, – sakė W.Smithas. – Taigi pasakysiu tau, Chrisai – atsiprašau tavęs. Mano elgesys buvo nepriimtinas, ir aš būsiu čia, kai tik pasiruoši pasikalbėti“.

Jis paaiškino, kodėl neatsiprašė komiko savo kalboje, sakytoje atsiimant „Oskarą“ už geriausią aktoriaus vaidmenį: „Tuo metu jau buvau užsnūdęs. Viskas yra miglota.“

W.Smithas taip pat atsiprašė Ch.Rocko mamos.

„Mačiau interviu, kurį davė jo mama. Tai vienas iš dalykų, kurio tą akimirką nesupratau ir negalvojau, kiek daug žmonių tą akimirką nukentėjo. Taigi noriu atsiprašyti Chriso mamos, jo Chriso šeimos, konkrečiai Tony Rocko (Chriso jaunesniojo brolio). Mus siejo puikūs santykiai. Tony Rockas buvo mano žmogus. Tai tikriausiai nepataisoma“, – sakė aktorius.

Jis atviravo, kad pastaruosius mėnesius praleido nuolat galvodamas apie šį įvykį ir stengdamasis suprasti savo poelgio sudėtingumą bei niuansus.

„Dabar nebandysiu viso to išnarplioti, bet galiu jums pasakyti: nė viena mano dalis nemano, kad tą akimirką taip elgtis buvo teisinga“, – pridūrė jis.

Žiūrėkite Willo Smitho atsiprašymo įrašą:

Žmonės.lt primena, kad kovo 27-ąją, tiesioginės „Oskarų“ ceremonijos transliacijos metu W.Smithas trenkė Ch.Rockui į veidą po to, kai komikas pajuokavo apie aktoriaus žmoną Jadą Pinkett Smith.

Konfliktas kilo, kai Ch.Rockas, pristatydamas geriausio dokumentinio filmo prizą, palygino trumpai kirptus Willo Smitho žmonos Jados Pinkett Smith plaukus su aktorės Demi Moore išvaizda 1997 metų filme „Eilinė Džein“ (G.I. Jane).

„Jada, aš tave myliu, negaliu sulaukti „Eilinės Džein 2““, – pasakė jis.

D.Moore herojė filme nusiskuto plaukus, kad galėtų tarnauti specialiose jūrų pajėgose, tuo metu J.Pinkett Smith serga alopecija, nuo kurios slenka plaukai.

Toks pasakymas smarkiai įsiutino W.Smithą, kuris pakilo iš savo vietos ir, užlipęs ant scenos, tiesioginio eterio metu vožė jo žmoną paminėjusiam Ch.Rockui į veidą.

Netrukus po to W.Smithas atsiėmė pirmąjį savo karjeroje „Oskarą“ už teniso legendų Venus ir Serenos Williams tėvo vaidmenį filme „Karalius Ričardas“.

Vis tik praėjus parai po incidento W.Smithas nusprendė viešai komiko atsiprašyti savo socialinio tinklo paskyroje. Pareiškime jis paaiškino, kad ši replika jam buvo „per sunki“ ir jis „reagavo emociškai“.

„Visų formų smurtas yra nuodingas ir destruktyvus. Mano elgesys per vakarykščius „Oskarų“ apdovanojimus buvo nepriimtinas ir nepateisinamas. Juokai mano sąskaita yra darbo dalis, tačiau juokas apie Jados sveikatos būklę man buvo per sunkiai pakeliamas ir aš reagavau emociškai.

Norėčiau viešai atsiprašyti tavęs, Chrisai. Buvau neteisingas ir suklydau. Man gėda ir mano veiksmai nerodė žmogaus, kuriuo noriu būti. Meilės ir gerumo pasaulyje nėra vietos smurtui.

Taip pat norėčiau atsiprašyti „Oskarų“ apdovanojimų, laidos prodiuserių, visų dalyvių ir visų žiūrovų visame pasaulyje. Norėčiau atsiprašyti Williams šeimos ir savo karaliaus Ričardo šeimos. Labai apgailestauju, kad savo elgesiu sutepiau nuostabią mūsų visų kelionę“, – viešai atsiprašė W.Smithas.

Savo poelgio pasekmes W.Smithas įvertino ne tik žodžiais, bet ir veiksmais: dėl smurto per „Oskarų“ renginį jis atsistatydino iš JAV Kino meno ir mokslo akademijos.

„Mano veiksmai per 94-ąją „Oskarų“ įteikimo ceremoniją buvo šokiruojantys, skausmingi ir nepateisinami“, – teigiama jo pareiškime.

„Sąrašas žmonių, kuriuos įskaudinau, yra ilgas ir apima Chrisą, jo šeimą, daugelį mano brangių draugų ir artimųjų, visus dalyvavusius ir pasaulinę auditoriją namuose“, – tęsė W. Smithas. – „Išdaviau Akademijos pasitikėjimą. Atėmiau iš kitų nominantų ir laureatų galimybę švęsti ir džiaugtis už nepaprastą darbą. Man skauda širdį“.

Nors W.Smithas atsiprašė už savo veiksmus ir atsistatydino iš Akademijos, to nepakako. Kino bendruomenė nusprendė, kad W.Smithas 10 metų negalės dalyvauti ne tik „Oskaruose“, bet ir kituose Kino akademijos organizuojamuose renginiuose.

Tiesa, kaip skelbia „Daily Mail“, W.Smithas ir toliau gali būti nominuotas „Oskarų“ apdovanojimams ir gali juos laimėti, tačiau dėl draudimo dalyvauti renginiuose negalėtų apdovanojimo atsiimti nei asmeniškai, nei virtualiai.

Willas Smithas / Scanpix nuotr.

Ch.Rockas W.Smitho smūgį per „Oskarų“ ceremoniją ne kartą minėjo savo stand-up komedijos pasirodymuose, tačiau sakė, kad „vis dar apdoroja tai, kas nutiko“, todėl nėra pasiruošęs apie tai kalbėti išsamiai.

Vis tik neseniai Naujajame Džersyje vykusio pasirodymo metu jis pasakė: „Aš nesu auka, motina“.

„Kiekvienas, kuris sako, kad žodžiai skaudina, niekada nėra gavęs smūgio į veidą, – sakė jis. – Taip, tai skaudėjo. ... Bet aš to atsikračiau ir kitą dieną ėjau į darbą... Nevažiuoju į ligoninę dėl įpjovimo popieriumi“.