Pirmas žingsnis į švarų grožį – kaip pereiti prie ekologiškos kosmetikos naudojimo?

Moteris / Shutterstock nuotr.
Moteris / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-03-04 10:05
AA

„Naudoju, nes to noriu, o klausimus užduosiu vėliau“, – panašus požiūris dažnai mumyse dominuoja įsigyjant naujus lūpų dažus ar kremą dailiame indelyje. Nesinori galvoti apie ftalatus, parabenus, PEG, SLS ir kitas chemines medžiagas kosmetikos sudėtyje. Norime atrodyti gražiai čia ir dabar. Ir, o varge, ar dėl kelių abejotinų veikliųjų medžiagų turėtume dar ir sklaidyti enciklopedijas? Juk šiais laikais neįmanoma įsigyti nesaugaus produkto?

Ironiška, tačiau leistini ir produktų ilgaamžiškumą užtikrinantys konservantai ilgainiui kūną veikia ženkliai blogiau, nei ant odos užteptas sugedęs kremas. Net 60-70% ant odos tepamų medžiagų patenka giliau, į mūsų kraujotaką. Oda lyg kempinė sugeria tai, ką ant jos tepame. Prisiminkime pleistrus su nikotinu norintiems atsisakyti rūkymo arba kontraceptinius pleistrus, kurie užklijuoti ant odos, ilgą laiką užtikrina organizmo aprūpinimą hormonais. Lygiai taip pat į mūsų kraujotaką patenka ir pavojingos kancerogeninės medžiagos naudojamos kosmetikoje.

Be abejonės, ilgalaikis grožis ir sveikata reikalauja mūsų dėmesio ir laiko investicijų. Tačiau pastangų reikia ne tiek daug, kaip įsivaizduojame dar nepradėję jais rūpintis. Pasinaudokite šiais patarimais, jei manote, kad pats laikas sau ir savo šeimai rasti nesudėtingą sprendimą, kaip kasdieniame gyvenime sumažinti perteklinį visiškai nereikalingų ir net pavojingų cheminių medžiagų vartojimą ir pereiti prie saugios kosmetikos:

Būkite lėti. Nedarykite drastiškų pokyčių – neišmeskite visų savo kremų ir šampūnų iš karto. Pabaigėte kremą? Ieškokite naujo jau su saugia sudėtimi, mėgaukitės šiuolaikinės ekologiškos kosmetikos pasirinkimu ir lengvai prieinamomis žiniomis apie ją. Neįsivaizduojate grožio rutinos be  mylimo serumo su fenoksietanoliu? Iš lėto retinkite jo naudojimą – tepkite kas antrą dieną, tuomet kas trečią ir t.t., kol būsite pasirengę jo atsisakyti.

Santykius su „blogiukais“ nutraukite palaipsniui. Iš pradžių atsisakykite tik kelių pavojingų medžiagų, tai bus nesudėtinga ir nekels streso. Pavyzdžiui, parabenų. Vėliau prie nepageidaujamų sąrašo pridėkite vis daugiau pavojingų medžiagų, su kuriomis pamažu susipažinsite. Jų išsamius sąrašus galite rasti ir moksliniuose, ir populiariuose šaltiniuose.

Būkite strategiški. Produktus su saugiausiomis sudėtimis naudokite jautriausiose kūno srityse arba tepdami didžiausius kūno plotus. Pavyzdžiui, galbūt šiek tiek sumažinkite aukštus saugumo standartus kai įsigyjate muilą rankoms, juk po minutės jis nuplaunamas vandeniu. Tačiau atidžiai peržiūrėkite kūno losjono sudėtį, nes juo tepatės kasdien didelį kūno plotą ir paliekate įsigerti.

Tepkite bazinį sluoksnį po nesaugiu produktu. Jei turite ypač mylimą makiažo priemonę su nesaugiomis cheminėmis medžiagomis, prieš ją naudodami pasitepkite ekologišku pagrindu. Tai gali būti kokoso aliejus, lūpų balzamas ir pan., pasitarnausiantys kaip barjeras tarp odos ir makiažo priemonės.

Jei nežinote, nepirkite. Rinkitės tik tuos produktus, kuriuos jau pažįstate: jums yra žinomas gamintojas, aiški sudėtis arba visiškai pasitikite pardavėjo žiniomis ir skaidrumu. Nežinomą produktą patyrinėkite internete – neužtruksite kol rasite sudėtį, atsiliepimus ir gamintojo reputaciją. Daugybę informacijos galite atrasti ir socialinių tinklų bendraminčių grupėse. Jei gamintojas pateikia tik dalį veikliųjų medžiagų – nepirkite.

Saugokitės „green washing“Ilgainiui tikrai įgusite atsirinkti, tačiau pradžioje akis užkliūva ir už taip vadinamo „žaliojo marketingo“ produktų, kuriuose akcentuojamas natūralumas, nors sudėtyje yra nykstamas kiekis natūralių medžiagų, pavyzdžiui „alavijo kremas“, kuriame alavijo tebus 0,5%.

Bandykite ir tuo mėgaukitės! Ekologiškos kosmetikos sudėtyje gausu augalų. Odos reakcija į kiekvieną iš jų yra individuali, tad ieškokite ekologiškos kosmetikos gamintojų, platintojų ar kosmetologų, galinčių pasiūlyti mėginukų arba į mažas kelionines pakuotes išpilstytų priemonių. Natūralūs ekologiški produktai labai skirtingi, ir taip pat ne visi tinkami būtent jums, todėl atraskite savo mėgstamiausias sudėtis. Nustebsite, kiek daug šiuo metu gaminama veiksmingos ekologiškos kosmetikos ir kokie atviri būna jų gamintojai!

Ir svarbiausia – ieškokite ekologiškumo sertifikatų. Tam, kad ant pakuotės atsirastų ekologiškumą ir natūralumą garantuojanti etiketė, gamintojai turi laikyti labai rimtus egzaminus – kasmet būna tikrinami nepriklausomų atstovų, tikrinami ir jų žaliavų šaltiniai. Tik tuomet suteikiama teisė ant produktų pakuočių dėti etiketes, garantuojančias nekenksmingą sudėtį ir ekologiškumą. Visų pirma tai naudinga pirkėjams – žymiai paprasčiau atsirinkti ir būti užtikrintiems.

„Phyt‘s“ ekologiški produktai / Gamintojo nuotr.

Pavyzdžiui „Cosmébio“ etiketė yra pagrįsta griežtomis specifikacijomis ir specialiu dokumentu – etinių vertybių chartija. Tokios kosmetikos gamintojai ne tik naudoja formules su natūralios kilmės ekologiškais ingredientais, bet ir įsipareigoja gerbti aplinką, skatinti socialines vertybes ir skaidriai bendrauti su vartotojais. Tai pati didžiausia ekologiškos kosmetikos asociacija pasaulyje – „Cosmébio“ ženklą turi daugiau nei 500 įmonių. Jų produkcijoje nėra kontraversiškai vertinamų medžiagų, nuo 95% iki 100% veikliųjų medžiagų yra natūralios kilmės; nuo 95% iki 100% panaudotų augalinių veikliųjų medžiagų yra ekologiškos; mažiausiai 10% produkto visos sudėties turi būti ekologiška.

Viena iš „Cosmébio“ kūrusių kompanijų – „Phyt‘s“ – jau beveik 50 metų gaminanti natūralią augalinę kosmetiką, dažniausiai viršija „Cosmébio“ sertifikato standartus ir moksliniais tyrimais pasauliui įrodo, kad augalinė kosmetika yra ne mažiau veiksminga nei standartinė kosmetika, o ilgalaikėje perspektyvoje odos sveikata ir grožis laimi netgi žymiai daugiau.

„Phyt‘s“ ekologiški produktai yra labai plataus asortimento, gaminami ir naudojimui namuose, ir profesionalaus kosmetologo kabinete. Todėl vartotojai nepatiria jokių nepatogumų pereidami į saugios kosmetikos vartojimą, nes produktų tipai nepasikeičia. Tiesiog iš sudėčių dingsta pavojingos veikliosios medžiagos, o jų vietą užima bio-aktyvios augalinės ir natūralios kilmės medžiagos, padedančios ne tik saugoti grožį, bet ir nematomai rūpintis sveikata. Tad pradėti naudoti natūralią ekologišką kosmetiką paprasta ir malonu, tereikia žengti pirmą žingsnį ir užduoti sau klausimą – kiek aš žinau ir ar norėčiau išbandyti?

„Phyt‘s“ ekologiški produktai / Gamintojo nuotr.