Prabilo P.Vanago mama L.Vanagienė: „Plyšta širdis dėl mano vaikų sprendimo“

Lilija Vanagienė ir Povilas Vanagas su Margarita Drobiazko / Fotobanko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Antradienį viešumoje pasirodžius vaizdo įrašams iš Sočiaus, kur ant Rusijos ledo suspindėjo Povilas Vangas ir Margarita Drobiazko, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė nutraukė tylą. Sportininko P.Vanago mama savo nuomonę ir poziciją išsakė atvirame laiške.

Portalui 15min atsiųstame laiške L.Vanagienė išsakė savo nuomonę dėl sūnaus Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko sprendimo dalyvauti Rusijos ruporo Dmitrijaus Peskovo žmonos Tatjanos Navkos organizuojamame ledo šou „Gulbių ežeras“.

„Man, kaip Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentei ir ypač kaip Povilo Vanago mamai, labai skaudu, plyšta širdis ir neramu dėl mano vaikų priimto sprendimo. Nuoširdžiai atsiprašau tų žmonių, kuriuos tai įskaudino ir nuvylė.

Tačiau savo suaugusiems vaikams negaliu nurodinėti ar kaip kitaip įsakyti, nors bandžiau argumentuotai, diskusijų bei ilgų ginčų būdu perteikti savo aiškią ir nedviprasmišką poziciją šiuo klausimu.

Lilija Vanagienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ši tragedija visus mus užklupo labai netikėtai. Prasidėjus karui, Povilas ir Margarita nedelsiant grįžo į Lietuvą. Tvirtai reiškė paramą Ukrainai ir jos žmonėms.

Noriu priminti, kad Povilas nuo 18 metų gyvena Maskvoje, tad 34 metus jis ir jo žmona Margarita kūrė savo ateitį ne Lietuvoje. Ten liko jų namai, draugai, jau 20 metų pradėti darbai, projektai.

Suprantu, kad nėra lengva taip staiga viską mesti ir išvykti, kardinaliai pakeisti savo gyvenimą. Turbūt būtent šios aplinkybės ir nulėmė jų sprendimą.

Nesiruošiu jų teisinti, jie – suaugę žmonės, tad už savo veiksmus yra atsakingi patys.

Tikiuosi, kad Povilo ir Margaritos sprendimas nebus tapatinamas su Lietuvos čiuožimo federacija ir jos sportininkais, nes aktyvią sportinę dailiojo čiuožimo karjerą Povilas ir Margarita baigė prieš 16 metų ir nėra niekaip susiję su Lietuvos čiuožimo federacijos veikla. Federacija atsiriboja nuo šių ir kitų buvusių sportininkų veiksmų šio karo kontekste“, – laiške teigia L.Vanagienė.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočio ledo arenoje. / Kęstas Rimkus nuotr.

Žmonės.lt primena, kad nepaisydami aštrių kritikos strėlių dėl suplanuoto pasirodymo Rusijos mieste Sočyje ir ketinimų dėl to atimti Lietuvos valstybės apdovanojimus, čiuožėjai Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko antradienį pasirodė ant Sočio ledo.

„Iasberg Soči“ arenoje ketinama rodyti Tatjanos Navkos pasirodymą „Gulbių ežeras“, jungiantį specialiųjų efektų ir ledo žvaigždžių šou.

Projekte kartu su Margarita Drobiazko ir Povilu Vanagu žada dalyvauti olimpiniai ir pasaulio čempionai: Viktorija Sinicyna ir Nikita Kacalapovas, Ivanas Riginnas ir Morisas Kvitelašvilis.

„Organizatoriai „Gulbių ežerą“, kurį Sočyje bus galima pamatyti nuo rugpjūčio 9 iki rugsėjo 18 dienos, vadina klasikinio Rusijos baleto ir dailiojo čiuožimo sinteze“, – savo „Instagram“ paskyroje rašė Tatjana Navka.

Skaitykite daugiau