Princas Harry ir Meghan Markle nesulaukė Elizabeth II kvietimo: šventinę ceremoniją stebės atskirai

Karalienė Elizabeth II, princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais birželį vyks į Jungtinę Karalystę, kur dalyvaus karalienės Elizabeth II platininio jubiliejaus iškilmėse. Vis dėlto, paaiškėjo, kad Sasekso hercogiai kartu su princu Andrew nebuvo pakviesti prisijungti prie monarchės į Bakingamo rūmų balkoną, kur karališkoji šeima stebės šventinę ceremoniją.

Kaip skelbia CNN, penktadienį buvo paskelbti karalienės Elizabeth II itin laukiamų 70-ųjų valdymo metinių planai. Nors buvo spėliojama, ar šiose iškilmėse pasirodys JAV gyvenantys princas Harry ir Meghan Markle, paaiškėjo, kad į jubiliejų pora su vaikais žada atvykti. Tai bus pirmasis kartas, kuomet karalienė Elizabeth II pamatys savo proanūkę Lilibet Dianą. 

„Sasekso hercogas ir hercogienė, princas Harry ir Meghan, džiaugiasi, kad galės kartu su savo vaikais dalyvauti karalienės Platininio jubiliejaus iškilmėse, vyksiančiose šį birželį“, – CNN sakė poros atstovas spaudai.

Dar prieš Sasekso hercogams pranešant apie savo dalyvavimą iškilmėse, Bakingamo rūmuose vykusios spaudos konferencijos metu buvo paskelbtos šventės detalės. Kaip praneša CNN, tuomet paaiškėjo, kad princas Harry ir princas Andrew nesulaukė karalienės Elizabeth II kvietimo, iš garsiojo Bakingamo rūmų balkono stebėti Vėliavos pagerbimo ceremonijos, kuria birželio 2-ąją ir prasidės šventinis maratonas.

Elizabeth II ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.

Teigiama, kad iš rūmų balkono paradą galės stebėti tik oficialias karališkąsias pareigas atliekantys asmenys. Tai reiškia, kad karališkųjų titulų atsisakę princas Harry ir Sasekso hercogienė Meghan čia dalyvauti negali, tokios galimybės neturi ir nuo karališkųjų pareigų dėl seksualinės prievartos skandalo nušalintas princas Andrew. 

„Birželio 2 dieną prie Elizabeth II prisijungs tik tie karališkosios šeimos nariai, kurie šiuo metu eina oficialias viešas pareigas karalienės vardu“, – monarchės sprendimą dėl iškilmių dalyvių pranešė jos atstovas.

Jis pridūrė, kad šis sprendimas buvo priimtas atsakingai apsvarsčius visas aplinkybes. Anksčiau buvo spėliojama, kad renginyje, kuriuo prasidės keturių dienų trukmės viešos iškilmės karalienės platininio jubiliejaus proga, gali sudalyvauti ir minėta trijulė.

Britų karališkoji šeima Bakingamo rūmų balkone 2019 metais / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, kaip skelbia CNN, nors rūmų balkone princas Harry, Meghan Markle ir princas Andrew šventinio parado stebėti negalės, tai nereiškia, kad jie negalės dalyvauti kituose šventiniuose renginiuose. Visi šeimos nariai, taip pat ir neinantys karališkųjų pareigų, tradiciškai yra kviečiami į bažnytines apeigas, birželio 3-ąją vyksiančias Šv.Pauliaus katedroje.

Beje, įdomu tai, kad pati karalienė Elizabeth II kol kas nepatvirtino, ar dalyvaus jubiliejinėse savo iškilmėse. Prieš keletą savaičių 96 metų monarchė susidūrė su sveikatos problemomis ir buvo priversta praleisti keletą viešų renginių.

„Jos Didenybė nekantriai laukia šventinio savaitgalio ir planuoja dalyvauti iškilmėse, tačiau jos dalyvavimas bus patvirtintas tik prieš pat renginį arba tą pačią dieną“ – karališkosios šeimos šaltinį cituoja CNN.

Princas Harry ir Meghan Markle „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau