Rolandas Viršilas apie partnerystę su „MO muziejumi“: investicijos į kultūrą yra pačios tvariausios

Danguolė ir Viktoras Butkai ir Rolandas Viršilas
Danguolė ir Viktoras Butkai ir Rolandas Viršilas
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-22 20:38
AA

Prieš penkerius metus duris atvėręs MO muziejus tapo reikšmingą pokytį įtvirtinusiu kultūriniu reiškiniu. Vos per kelis metus pavyko padaryti ženklią įtaką meno, švietimo ir kultūrinės edukacijos srityse. Prie muziejaus veiklos masto ir sėkmės ženkliai prisidėjo ir lojali muziejaus mecenatų bei partnerių bendruomenė, palaikanti net sudėtingiausiais veikimo metais.

Vieni tokių – įmonė „Švyturys-Utenos alus“, prisijungusi prie palaikymo dar prieš atidarymą ir skaičiuojanti ilgiausią partnerystę kartu, rašoma pranešime spaudai.

Kartu nuo pat atidarymo

MO idėja gimė kaip privati iniciatyva ir nuo pat pradžių kėlė ambiciją sukurti tvarų veiklos modelį, kuriame subalansuotai derinamos pajamos iš lankytojų, viešųjų finansų, privačių mecenatų bei partnerių parama. Likus dviem savaitėms iki MO muziejaus atidarymo buvo paskelbta apie susitarimą su pirmu Didžiuoju MO partneriu – įmone „Švyturys-Utenos alus“.

Pasak muziejaus steigėjo Viktoro Butkaus, ši partnerystė tapo pirmuoju stipriu pamatu, leidusiu veikti ir už fizinio muziejaus ribų.

„Nuo pat pradžių buvo aišku, kad muziejaus gyvavimui reikės bendraminčių pagalbos. Džiaugėmės, kad dar iki muziejaus atidarymo galėjome paskelbti apie vienos didžiausių Lietuvos įmonių prisijungimą ir kartu kuriamus ambicingus ateities planus skleidžiant modernaus meno kultūrą Lietuvoje. Tai buvo vieni iš partnerių, kurie palaikė muziejų ir nepaisant sudėtingų aplinkybių pandemijos metu. Džiaugiamės, kad šią draugystę tęsiame ir toliau“, – sako V.Butkus.

Mo muziejus

Pasak „Švyturys-Utenos alus“ vadovo Rolando Viršilo, vienas svarbiausių sėkmingos partnerystės kriterijų – sutampančios vertybės.

„Profesionalumas, kūrybiškumas ir aistra savo darbui – tai kasdienis mūsų ir MO palydovas bei ryškiausios vertybės, kurios mus vienija. Esame įsitikinę, kad investicijos į kultūrą yra pačios tvariausios, todėl ją remiame seniai ir nuosekliai. Tai atsiperka atviresniu visuomenės požiūriu ir progresą skatinančiu kūrybiškumu. Pokytis, kokį muziejus padarė per penkerius metus mums yra didžiausia rėmimo grąža“, – teigia R.Viršilas.

Menas ir kultūra Lietuvos pajūryje

Partnerystė leido įgyvendinti veiklas ir už muziejaus ribų. Uostamiesčio gyventojams bei miesto svečiams buvo pristatytos specialiai eksponavimui „Švyturys Bhouse“ erdvėse Klaipėdoje pritaikytos parodos ir jų fragmentai.

Per penkerius metus į pajūrį buvo pirmą kartą atvežtas vienas ilgiausiai kuriamų ciklų Lietuvos fotografijos istorijoje – Algimanto Kunčiaus ciklas „Prie jūros“. Kultine tapusios parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ fragmentai buvo pritaikyti ir eksponuoti „Švyturys Bhouse” erdvėse. Ten pat viešėjo ir Vilnius City Opera (VCO) jubiliejui skirta paroda „Iš tos operos“ bei Jono Meko 100-osioms metinėms skirtos parodos „Mekas mirksi geriau“ fragmentai.

Mo muziejaus parodos

Visas parodas lydėjo ir specialūs renginiai, kviečiantys uostamiesčio gyventojus bei miesto svečius susipažinti su parodų autoriais, kūrėjais ir temų herojais.

„Dar iki MO atidarymo veikėme kaip muziejus be sienų, todėl ir toliau siekėme neapsiriboti vien muziejaus pastatu ir keliauti, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę susipažinti su muziejaus parodomis bei jose keliamais klausimais“, – dalinasi MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

Be parodas lydinčių renginių, kiekvienos parodos patyrimą „Švyturys Bhouse“ erdvėse papildo ir specialiai kiekvienai parodai kuriamas e.gidas, leidžiantis paprastai ir patogiai atverti parodos patirtis lankytojų mobiliuosiuose telefonuose.

Mo muziejaus parodos

R.Viršilas sako, jog įmonė stengiasi nuolat remti Lietuvos kultūrą.

„Galbūt dėl to, kad patys aludarystę laikome savotišku menu ir meistryste, nuolat prisidedame prie įvairių meno ir kultūros projektų Lietuvoje bei stengiamės, kad jie pasiektų mūsų uostamiestį. „Švyturys Bhouse“ daryklą Klaipėdoje stengėmės kurti ne tik kaip vietinį pramogų bei pramonės, bet ir kaip kultūros švyturį, todėl labai smagu matyti, kaip „Švyturio“ ir MO draugystė jungia sostinę su uostamiesčiu“, – teigia R.Viršilas.

Sėkminga praėjusių penkerių metų partnerystė lėmė, jog MO muziejus ir „Švyturys-Utenos alus“ ir toliau tęsia bendradarbiavimą – pasirašyta sutartis dar dvejiems metams.