Rūta Meilutytė – čempionė: Romoje iškovojo Europos auksą

Rūta Meilutytė / Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-08-17 19:22
AA

Po daugiau nei dvejų metų pertraukos į plaukimą grįžusi Rūta Meilutytė birželį tapo pasaulio čempione, o dabar pasidabino ir Europos auksu.

Po daugiau nei dvejų metų pertraukos į plaukimą grįžusi R.Meilutytė šokiravo plaukimo pasaulį birželį, kai Budapešte vykusiame pasaulio čempionate iškovojo iš pradžių bronzą 100 m krūtine distancijoje, o vėliau ir auksą perpus trumpesniame plaukime.

Dabar ji tą patį pakartojo ir Romoje, rašo portalas 15min.

Prieš kelias dienas R.Meilutytė pasipuošė bronza 100 m rungtyje.

O trečiadienio vakarą vėl sutvisko auksu 50 m nuotolyje.

Kaip visada greičiausiai startavusi Rūta 50 m krūtine distanciją Europos čempionato finale įveikė per 29,59 sek.

Ji pirmavo visą laiką ir atlaikė pasaulio rekordininkės Benedettos Pilato spaudimą finiše (29.71).

Bronza teko britei Imogen Clark (30.31).

Lietuvė plaukė kiek lėčiau nei vakar, kai 50 m įveikusi per 29,44 sek. pagerino savo pačios ir Lietuvos rekordą, bet ir 29,59 sek. laikas yra puikus – tai antras Rūtos rezultatas po sugrįžimo į sportą praėjusių metų pabaigoje.

Europos čempionatuose iki šiol Rūta buvo iškovojusi auksą 50 m rungtyje 2014 metais bei visų prabų medalius 100 m rungtyje – auksą 2016 m., sidabrą 2018 m. ir bronzą šiemet.

Tai buvo paskutinis Lietuvos plaukikų pasirodymas Romos olimpiniame baseine.

Iš viso Lietuva gali didžiuotis keturiais medaliais – be R.Meilutytės aukso ir bronzos, bronzinius medalius Italijoje dar iškovojo Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas.

Rūta Meilutytė tapo Europos čempione (7 nuotr.)
+1
R.Meilutytė, A,Šidlauskas ir A.Savickas startavo Europos čempionate pirmadienio rytą (17 nuotr.)