Tris pergales švenčiantis Domantas Sabonis: apie savo „All-Star“ rekordą ir pirmąjį sūnaus sniegą

Domantas Sabonis, Shashana Rosen ir mažylis / Asmeninio archyvo nuotr.
Marius Milašius
Šaltinis: 15min iš Solt Leik Sičio (JAV)
2023-02-20 08:34
AA

Domantas Sabonis negalėtų nė susapnuoti geresnio sekmadienio. Lietuvos NBA žvaigždė per kelias valandas atšventė net trijų savo komandų pergales, o prie viso to nors ir kukliai, bet pagerino savo rezultatyvumo rekordą „All-Star“ rungtynėse

D.Sabonis sėdėdamas ant kėdės „Vivint“ arenoje sukonstruotoje scenoje nekantriai laukė, kol išgirs savo vardą.

Vieną po kito žaidėjus rinkosi „All-Star“ komandų kapitonai LeBronas Jamesas ir Giannis Antetokounmpo, tačiau lietuviškos pavardės jie vis neištarė.

Vis dėlto galiausiai „Milwaukee Bucks“ graikas privertė nusišypsoti trečią kartą į žvaigždžių rungtynes išrinktą lietuvį.

„Savo paskutiniu septintuoju šaukimu renkuosi Sabonį“, – pranešė G.Antetokounmpo. Po lietuvio liko pasirinktas tik vienas žaidėjas – „Memphis Grizzlies“ gynybos specialistas Jarenas Jacksonas.

„Mano žaidimas nėra toks „vau“, flashy. Bet treji metai iš eilės ir dar nebuvau paskutinis, tai kol kas viskas gerai“, – po rungtynių juokais atsiduso D.Sabonis.

Pirmą kartą ne LeBrono komandoje „All-Star“ rungtynėse žaidęs lietuvis į aikštę trenerio Joe Mazzullos buvo iškviestas pirmojo kėlinio pabaigoje, o visus savo taškus susirinko antrajame.

Nors ir gana kukliai, jis prisidėjo prie savo komandos pergalės – Giannio ekipa 184:175 nugalėjo LeBrono komandą, išrašydama Karaliaus sukomplektuotai sudėčiai pirmą pralaimėjimą per šešis bandymus „All-Star“ savaitgalyje.

Po mačo su trumpalaikiais komandos draugais jis iškėlė ir pirmąsyk nugalėtojams įteiktą taurę.

„Buvo smagu. Džiaugiuosi, kad laimėjome“, – po mačo sakė D.Sabonis, pyškinęs atsakymus trimis kalbomis – lietuvių, anglų ir ispanų.

Domantas Sabonis NBA „All-Star“ rungtynėse Solt Leik Sityje (4 nuotr.)
„Scanpix“ nuotr.
+1

Tačiau nepaisant šiokio tokio sąmyšio galvoje staigiai stengiantis persiorientuoti nuo vienos kalbos prie kitos, nuo lietuvio veido nedingo šypsena.

Jis džiaugėsi ne tik dėl laimėto „All-Star“ mačo, bet ir dviejų ankstesnių rezultatų. Jo buvusi ekipa Malagos „Unicaja“ sensacingai laimėjo Ispanijos Karaliaus taurę, o Kauno „Žalgiris“ su jo broliu Tautvydu trenerių štabe triumfavo Karaliaus Mindaugo taurėje.

„Trys mano komandos laimėjo – Malaga, „Žalgiris“ ir mes. Labai geras savaitgalis“, – šypsojosi Domas.

„Daug žmonių siunčiau žinutes, bet pirmiausia broliui. O tada visiems kitiems. Nusiunčiau jam raumenų ir alaus emodžius“, – juokėsi lietuvis.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurė grįžta į Kauną (52 nuotr.)
+46

Nors rungtyniavo nedaug – mažiau nei 12 minučių – D.Sabonis triskart pagerino savo rezultatyvumo rekordą žvaigždžių mače.

Tiek 2020, tiek 2021 metais aikštę jis paliko pelnęs 2 taškus, o šįsyk pasižymėjo 6 taškais.

„Taip, rekordas, reikėjo pelnyti daugiau negu du taškus, – kvatojo lietuvis. – Svarbiausia, kad laimėjome, jausmas kitoks, kai laimi.“

Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Visus taškus Domas pelnė dėjimais. Jo oponentas LeBronas Jamesas blokuodamas metimą pirmajame kėlinyje sugebėjo susižeisti ranką ir į aikštę po ilgosios pertraukos nebegrįžo. O ar D.Saboniui nepaskaudo rankos dėliojant į krepšį?

„Ne, ne, tikrai nepaskaudo, – juokėsi Domas. – Mačiau, kad LeBronas patyrė traumą, bet man viskas gerai.“

„All-Star“ rungtynėse šįkart netrūko įspūdingų pasirodymų – Jaysonas Tatumas pelnė net 55 taškus ir pagerino „All-Star“ rezultatyvumo rekordą, Donovanas Mitchellas pridėjo 40 taškų, o iš viso komandos pataikė net 46 iš 126 tritaškių.

Jaysonas Tatumas / USA TODAY Sports/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau intrigos rungtynėse nebuvo. Antrajame kėlinyje į priekį nurūkusi Giannio ekipa išlaikė pranašumą iki pabaigos, o ne ir komandoms priartėjus iki reikiamos taškų sumos jos rimčiau gintis nepradėjo.

„Galvojome, kad po antro kėlinio truputį rimčiau žaisim, bet atrodė, kad visos rungtynės tokios ir buvo“, – trumpai mačą be gynybos apibendrino lietuvis.

Į Solt Leik Sitį, kur vyko žvaigždžių šventė, Domas pirmą kartą atvyko su atžala – vienerių dar nesulaukusiu Tigeriu.

Domantas Sabonis su šeima Solt Leik Sityje / Domanto Sabonio „Instagram“ nuotr.

Kalnų apsuptyje esančiame Jutos valstijos mieste mažasis Sabonis pirmą kartą išvydo sniegą, o tai jo tėčiui buvo bene džiugiausias savaitgalio momentas.

„Kas įstrigo? Šiandien ryte su vaiku ėjom ant sniego, nusileisti nuo kalno. Vaikui tai buvo pirmas sniegas. Kai mane iškeitė į Sakramentą, vaiko dar nebuvo (juokiasi). Vaikas buvo patenkintas, juokėsi, labai gerai.

Šiemet bandžiau nieko nedaryti, tik į treniruotę ir rungtynes. Per kitus du savaitgalius dar buvo visokių kitų užsiėmimų. Šįkart norėjau pailsėti labiau“, – apie savo patirtį Solt Leik Sityje pasakojo dabar jau triskart NBA „all-staras“.

Ilsėtis D.Sabonis galės dar dieną – į treniruotes su „Sacramento Kings“ komanda jis sugrįš antradienį.

O tada bandys pratęsti tai, ką pradėjo – „karaliai“ Vakarų konferencijoje yra trečioje vietoje ir artėja prie pasiekimo, kuriuo negalėjo pasigirti 17 metų, t.y. patekimo į atkrintamąsias varžybas.