Iššūkis – anyta. Ar būtina susidraugauti?

Dvi moterys fotografuojasi / Vida Press nuotr.
Dvi moterys fotografuojasi / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-22 20:37
AA

Patarlės ir priežodžiai apie anytas, velnio pramanytas, šiandien jau gerokai praradę savo prasmę vien todėl, kad vis rečiau jaunos šeimos gyvena kartu su tėvais. Kai skirtingų kartų moterys turi nedaug sąlyčio taškų – atskiras būstas, buitis ir finansai, natūraliai sumažėja ir priežasčių tarpusavio trinčiai ar nesutarimams.

Nepaisant gyvenimo atskirai (o kartais ir po vienu stogu!), vyras – vienai sūnus, o kitai sutuoktinis – verčia tas moteris bendrauti. Kai gimsta vaikai – atsiranda papildomos gijos, susiejančios jas dar glaudesniais šeiminiais ryšiais. O tada ir prasideda… Tiesa, ne visuomet konfliktus kursto anytos. Neretai jaunosios moterys jaučiasi esančios pakankamai savarankiškos, protingos ir nepriklausomos, kad į bet kokį vyresnės moters pastebėjimą reaguotų kone refleksiškai – būtinai prieštarauja, net neįsigilinusios, apie ką kalbama.

Susidraugauti su anyta nėra būtina, tačiau sukurti pagarbius santykius – privaloma.

Susidraugauti su anyta nėra būtina, ypač jei jūsų požiūriai ir vertybės labai skiriasi, tačiau sukurti pagarbius santykius – privaloma. Kitu atveju vyras bus priverstas laviruoti tarp dviejų jam svarbiausių moterų ir tai įneš į šeimą papildomos įtampos ir nesutarimų.

Galbūt šie patarimai bus naudingi ir padės išvengti kylančių konfliktų ar išspręsti senus:

1. Pripažinkite anytos svarbą. Kiekviena suaugusi moteris, kokie komplikuoti santykiai besiklostytų su anyta, turėtų pripažinti tos moters svarbą savo vyro, o kartu ir savo gyvenime. Juk ji yra jo mama!

Mamos gali klysti, jos būna egoistiškos ir neišsilavinusios, tačiau jos yra neatskiriama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Todėl neturėkite tikslo apriboti jos bendravimą su sūnumi, nedemonstruokite savo neigiamų nuostatų. Tiesiog pabandykite aiškiai apibrėžti bendravimo ribas: kur praleidžiate šventes; kad, prieš ateidami vieni pas kitus į svečius, suderinate vizito laiką; kad neteikiate vieni kitiems finansinių ataskaitų.

Tačiau jei anyta prižiūri vaikus, remia finansiškai – teks susitaikyti su didesniu jos vaidmeniu. Juk natūralu, kad žmogus, kuris skiria savo laiką anūkų priežiūrai, turi būti vertinamas, atsižvelgiama į jo nuomonę labiau nei tais atvejais, kai bendraujama tik tam tikromis progomis.

2. Ne – atviravimams! Šis patarimas tinkamas tada, kai santykiai su anyta atrodo kone idealūs. Kartais bendravimas su išmintinga anyta gali būti gerokai paprastesnis nei su savo mama. Juk jūsų nesieja vaikystės nuoskaudos, išgyventi konfliktai.

Kai marti ir anyta supranta, kad jos yra iš esmės svetimos moterys, kurias jungia abiejų mylimas vyras, iš tokio bendravimo nekyla nepagrįstų lūkesčių. O jei sutampa pomėgiai, panašus išsilavinimas ir požiūris į gyvenimą, galima pasijausti tarsi būtumėte susiradusi geriausią draugę. Kaip puikiai besutartumėte, turėtumėte nepamiršti vieno svarbaus dalyko – ji jūsų vyro mama. Todėl neaptarinėkite su ja tarpusavio nesutarimų ar juo labiau savo ankstesnio gyvenimo faktų. Nes kai kalba pasisuka apie jos sūnų, ji visuomet jaučia ir mąsto kaip jo mama, o ne jūsų draugė.

3. Nesiginčykite. Ji ir vėl jums pamokslauja, kad ne taip rengiate, maitinate ar auklėjate vaikus? Piktinasi, kad esate išlaidūs? Įsiveržia į virtuvę ir imasi daryti tvarkos? Bet koks ginčas yra kelias į konfliktą.

Valdingos anytos paprastai nesupranta savo marčių argumetų, o į subtilias užuominas nekreipia jokio dėmesio. Ką daryti? Geriausia susitelkti į savo mintis ir tiesiog patylėti. Juk visai nebūtina paisyti jos nurodymų! Priimkite tai kaip jos charakterio keistenybę. Ir nesistenkite analizuoti jos pasakytų žodžių – taip saugosite savo savijautą ir emocinę sveikatą. Gali būti, kad taip anyta bendrauja ne todėl, kad jaučia jums priešiškumą, bet todėl, kad neįsivaizduoja, jog įmanoma kitaip.

4. Nustatytite ribas. Kuo anksčiau apibrėšite bendravimo ribas, tuo geriau jausitės. Tiek jūsų, tiek vyro tėvai yra artimi žmonės, tačiau po vestuvių judu su vyru esate jau atskira šeima.

Planuokite savo laisvalaikį, susitikimus su artimaisiais patys. Jei gyvenate kartu su tėvais jų namuose – turite atsižvelgti į ten susiklosčiusias taisykles, pavyzdžiui, jei įprasta savaitgaliais kartu pietauti, turėtumėte paisyti šios tradicijos. Ir kviestis draugus tik suderinę su jais. Tačiau jūs turite teisę į privatumą – paprašykite, kad prieš eidami į jūsų kambarį belstųsi, o ir tvarkyti savo asmeninius daiktus turėtumėte patys.

Jei aplinkybės susiklosto taip, kad tėvai atsikrausto pas jus – natūralu, kad jie turės labiau derintis. Sutarkite, kas atsakingas už maisto gamybą, gerbkite jų privačią erdvę, o kartu parodykite, kur prasideda jūsiškė.

Kalbėkitės! Prisiminkite, kad konfliktų kyla tuomet, kai labai skiriasi žmonių lūkesčiai ir žmonės jų neišsako vieni kitiems. Galbūt jūs nepatenkinta, kad anyta nepasisiūlo pažiūrėti vaikų? Bet galbūt ji mano, kad toks siūlymas būtų įkyrus? Jums nepatinka, kad ji jūsų namuose elgiasi lyg savo? Bet galbūt ji būtent taip supranta pagalbą ir nuoširdumą? Ji viskuo nepatenkinta ir nuolatos randa, kuo skųstis? Pažvelkite į jos gyvenimą tarsi iš šalies. Juk seno žmogaus gyvenime ne tiek ir daug džiaugsmų. Galbūt ji jaučiasi vieniša, ypač jei jos pačios santykiai su vyru prasti. Tuomet sūnaus šeima yra vienintelė viltis. Todėl nepavydėkite, bet prisiminkite, kad būtent ji augino jūsų gyvenimo vyrą. Ir būkite už tai jai dėkinga. Juk vieną dieną ir jūsų vaikai užaugs ir paleisti juos nebus paprasta.