„Auksinė žuvelė“ Rūta Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį

Rūta Meilutytė pasaulio čempionate Budapešte 100 m plaukime iškovojo bronzą / Scanpix nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2022-06-20 21:00
AA

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate Rūta Meilutytė nuskynė medalį! Po penkerių metų pertraukos į planetos pirmenybes išvykusi sportininkė į gimtinę parsiveš bronzą.

Bronzos medalį R.Meilutytė iškovojo moterų 100 metrų plaukimo krūtine finale.

Lietuvių plaukikė distanciją įveikė per 1:06.02 min. R.Meilutytė finale nusileido tik italei Benedettai Pilato (1:05.93) ir vokietei Annai Elendt (1:05.98).

R.Meilutytė, kaip ir jai įprasta, į starto signalą sureagavo greičiausiai. Po pusės įvektos distancijos lietuvių plaukikė buvo antra ir tik 0,03 sekundės atsiliko nuo galiausiai tik penktoje vietoje finišavusios japonės Reonos Aoki.

Rūta Meilutytė / Dariaus Kibikščio/ LPF nuotr.

Tuo tarpu antroje distancijos dalyje R.Meilutytė kurį laiką pirmavo, tačiau likus paskutiniams metrams ją aplenkė dvi varžovės, palikusios lietuvių plaukikę trečioje vietoje.

Neseniai po beveik trejų metų pertraukos į plaukimą sugrįžusi R.Meilutytė už nugaros paliko ir pasaulio rekordininkė Lilly King (1:06.08).

Tai trečias R.Meilutytės medalis šioje distancijoje pasaulio čempionate. 2013 m. ji buvo greičiausia Barselonoje ir tapo pasaulio čempione, o po dvejų metų Kazanėje pasipuošė sidabro apdovanojimu, tad dabar užpildė savo kolekciją trečios spalvos medaliu.

2013 m. ji iškovojo ir sidabrą plaukdama 50 m krūtine.

Savo pasirodymą Budapešte Rūta pradėjo sekmadienį ryte, kai 100 m distancija atrankoje įveikė per 1:06.71 min., pagerino šio sezono geriausią rezultatą ir į pusfinalį pateko devintu rezultatu.

Sekmadienį vakare antrajame pusfinalyje startavusi R.Meilutytė finišavo trečia ir pademonstravo labai solidų laiką – 1:06.04 min. Bendroje įskaitoje jos laikas buvo ketvirtas.

Šioje rungtyje Budapešte dalyvavo ir kita Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova. Ji pusfinalyje užfiksavo 1:06:97 min. laiką ir buvo dvylikta. Tokią pačią poziciją lietuvė užėmė ir atrankos varžybose.

Prieš pasaulio čempionatą šį sezoną K.Teterevkovos geriausias rezultatas buvo 1:06.35 min., R.Meilutytės – 1:07.07 min.

R.Meilutytei priklauso ir Lietuvos rekordas (1:04.35), užfiksuotas 2013-aisiais metais pasaulio čempionate Barselonoje.

Pasaulio rekordo (1:04.13) savininkė – amerikietė L.King. Jį plaukikė užfiksavo prieš penkerius metus tame pačiame Budapešto „Duna“ baseine pasaulio čempionato metu.

R.Meilutytė ketina varžytis dar dvejose pasaulio čempionato rungtyse – 50 m krūtine ir 50 m laisvuoju stiliumi. Abiejų rungčių atrankos ir pusfinaliai vyks penktadienį, o finalai – šeštadienį.