Vilniuje – pankų krikštatėvio Iggy Pop koncertas: garsiausius hitus kartu traukė ištikimi gerbėjai

Iggy Pop koncertas Vilniuje / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje nugriaudėjo pankroko muzikos krikštatėviu tituluojamo dainininko Iggy Pop pasirodymas. 75-erių legendinis Amerikos muzikantas ir dainų kūrėjas scenoje šėliojo taip, kaip nesugeba šėlti kai kurie dvidešimtmečiai.

Tikrasis pankų tėvas, kurį per jo karjerą bandė mėgdžioti net tokie vilkai, kaip „Metallica“ ir Kurtas Cobainas, Lietuvoje surengė vienintelį koncertą.

Vilniaus „Compensa“ arenoje pasirodęs muzikantas gausiai susirinkusiems gerbėjams dovanojo legendinius savo kūrinius – nuo „I Wanna Be Your Dog“ iki „Lust for Life“.

Į sceną įžengęs su drabužiais, Iggy Pop netruko išsinuoginti – juk tokį įvaizdį demonstruoja jau ne vieną dešimtmetį. Legendinis rokeris užkūrė tikrą vakarėlį.

Iggy Pop koncertas Vilniuje / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Iggy Pop koncertas Vilniuje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Kaip dar prieš renginį socialiniuose tinkluose rašė komunikacijos konsultantas, grupės „The Station“ vokalistas Mykolas Katkus, Iggy Pop – esminis roko vokalisto archetipas.

„Kiekvienas galvą kratantis metalistas, kiekvienas susivėlęs gitaras spardantis pankas ar ant žemės per pasirodymą krentantis gotas: ba. ar Manesquin atkartoja tai, kaip Iggis su draugeliais elgėsi 1969 metais“, – apie roko legendą rašė M.Katkus ir prisiminė garsiai nuskambėjusią amerikiečio Iggy Pop ir brito Davido Bowie draugystę. Būtent susipažinęs su D.Bowie nuo 1967-ųjų grupėje „The Stooges“ muzikavęs Iggy Pop pradėjo solinę karjerą. 

Iggy Pop koncertas Vilniuje / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Iggy Pop koncertas Vilniuje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Iggis – Bowio gėrimo draugelis ir vėliau – ištikimas elektroninės blaivybės Berlyne partneris. Britas padėjo parašyti žinomiausias amerikiečio dainas, o jų „Nightclubbing“ yra visų kartų naktinių šlitinėtojų garso takelis. Filmas „Velvet Goldmine“ jų draugystę vaizduoja kaip karštos meilės istoriją, tiesa buvo gal dar artimesnė – muzikantus siejo ne seksas, bet kūryba.

Pop (anksčiau vadinosi Stooge), nuolat besikeičiantis chameleonas, nuolat ieškantis įkvėpimo ir dėmesio. 68-erių įrašė postmodernaus roko albumą su garsiausiu dabarties rokeriu Joshu Homme „Post Pop Depression“, 72-ejų – seksualų lounge albumą „Free“. 73-ejų – įkalbėjo „Underworld“ reivą, įskaitė Walto Whitmano poeziją, grojo su džiazmenais ir popseriais“, – rašė Mykolas Katkus.

Koncerto akimirkos – fotogalerijoje:

Iggy Pop koncertas Vilniuje (30 nuotr.)
+24

Išties daugiau nei 50 metų aktyviai muzikuojantis Iggy Pop padarė didžiulę įtaką daugeliui šiuolaikinės muzikos atlikėjų bei grupių. „The Sex Pistols“, „The Smiths“, „Nirvana“, „Depeche Mode“, „Nine Inch Nails“, „Joy Division“ – tai tik keletas grupių, kurių muzikantai teigia, kad juos kūrybai įkvėpė punk muzikos krikštatėvis.

Grupės „Siouxsie And The Banshees“ vokalistė Siouxsie Sioux yra sakiusi: „Mūsų įtarimai pasitvirtino – šis žmogus yra genijus“. Su tuo sutinka ir muzikos kritikai: 2010-aisiais legendinis atlikėjas, kartu su grupe „The Stooges“, įtraukti į „Rock'n'rollo šlovės muziejų“, 2020-ųjų sausį vykusioje „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje Iggy Pop buvo įteiktas prestižinis „Lifetime Achievement“ apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus muzikai.

Iggy Pop daina „I Wanna Be Your Dog“:

Iggy Pop yra vienas pirmųjų atlikėjų, kuris pradėjo ir išpopuliarino vadinamąjį šokinėjimą nuo scenos neriant į publiką, kuris vėliau tapo neatsiejamu roko koncerto atributu.

Iggy Pop daina „The Passenger“:

Skaitykite daugiau