Princas Harry kreipėsi į teismus dėl policijos apsaugos

Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais
BNS
Šaltinis: BNS
AA

JAV gyvenantis britų princas Harry kreipėsi į Jungtinės Karalystės teismus, vyriausybei atsisakius skirti jam iš jo paties kišenės apmokamą policijos apsaugą, ir teigia šį sprendimą reiškiant, kad jis negali parvykti namo.

Harry ir jo žmona Meghan JK mokesčių mokėtojų apmokamos apsaugos neteko 2020-aisiais atsisakę svarbių karališkosios šeimos narių pareigų ir persikraustę į Jungtines Valstijas.

Šiuo metu Kalifornijoje gyvenanti pora turi savo privačią apsaugos komandą. Teisiniai dokumentai rodo Harry tvirtinant, kad amerikiečių komanda neturėtų adekvačių galių saugoti jo šeimą Jungtinėje Karalystėje.

Sasekso kunigaikštis siekia teismo įvertinimo Londone, Vidaus reikalų ministerijai atmetus jo prašymą leisti pačiam susimokėti už JK policijos apsaugą, sekmadienį pranešė britų naujienų agentūra PA.

„JK visuomet bus princo Harry namai ir jis nori, kad jo žmona ir vaikai čia būtų saugūs“, – sakoma princo teisinio atstovo pareiškime agentūrai.

„Be policijos apsaugos kyla pernelyg didelė asmeninė rizika“, – pridūrė atstovas.

Princas Willimas ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.

Pernai vasarą Harry, išvykusio iš vieno labdaros renginio Londone, automobilį persekiojo paparacai. Kitą dieną jis ir jo vyresnysis brolis Williamas atidengė savo velionės motinos princesės Dianos statulą.

Diana žuvo 1997 metais per automobilio katastrofą Paryžiuje, kai jos automobilį dideliu greičiu persekiojo paparacai, ir Harry santykiai su JK žiniasklaida išlieka sudėtingi.

Princo teisinis atstovas pažymėjo, kad Harry dvi kelių mėnesių pamainas tarnavo Afganistane, kur dalyvavo kovinėse operacijose, ir kad „pastaraisiais metais jo šeima sulaukė dokumentais patvirtintų neonacių ir ekstremistų grasinimų“.

JK vyriausybės atstovas atsisakė komentuoti kokius nors teisinius procesus, bet nurodė, kad ji „griežtai ir proporcingai“ užtikrina labai svarbių asmenų apsaugą.

Meghan Markle ir princas Harry / Vida press nuotr.

„Seniai vykdome politiką neteikti detalios informacijos apie šią tvarką. Informacijos teikimas galėtų jai pakenkti ir paveikti asmenų saugumą“, – nurodė jis.

Tuo metu Harry dėdė princas Andrew raginamas susimokėti už savo apsaugą, jam dėl JAV iškeltos civilinės bylos, susijusios su lytine prievarta, atsisakius karinių ir labdaros pareigų.

Princas Harry ir Meghan Markle parduoda vilą Kalifornijoje (12 nuotr.)
+6
Skaitykite daugiau